VIDEO: Prešov rozhodol o výhre vo Vranove kanonádou v prvom polčase

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

1. FC Tatran Prešov potvrdil ofenzívnu silu aj na umelej tráve MFK Vranov. Zverenci trénera Stanislava Šestáka rozhodli o osude stretnutia už v prvom polčase. Konečný výsledok 0:5 vyvolal vo futbalovej verejnosti rezonanciu.

Vzájomný zápas medzi MFK Vranov a 1. FC Tatran Prešov mal byť históriou, aj súčasným postavením tímov v tabuľke futbalovou fiestou. Hostia už v tejto sezóne naložili osmičku Svidníku, či po sedem kusov Krompachom a Rudňanom. S osudom duelu sa nezhrávali ani pri Topli. O všetkom podstatnom rozhodli už v prvom polčase, po ktorom komfortne viedli 4:0!

Keď bol v 46. min. vylúčený za držanie súpera v jasnej gólovej príležitosti pred vlastným pokutovým územím kapitán Marek Babjak, s domácimi to vôbec nevyzeralo dobre. Prešovčania však po zmene strán skórovali už iba raz, keď svoj druhý presný zásah pridal Jozef Dolný, ktorý má ako najlepší strelec súťaže na konte už 13 presných zásahov. „Pokúšali sme sa o podobný koncept ako s Trebišovom, teda prehustiť stred poľa, ale to nám, bohužiaľ, nevyšlo. Prešov vyhral zaslúžene a jedným z dôvodov bolo, že v úvode zápasu boli jeho hráči efektívni. Dvakrát sme inkasovali po štandardných situáciách, keď sme individuálne zlyhali pri bránení a tretí gól padol po nádhernej strele, ktorej tiež predchádzala individuálna chyba. Za stavu 0:3 bolo už ťažké niečo so zápasom urobiť a otočiť ho,“ hodnotil tréner MFK Vranov Roman Lazúr.

Po 7-gólovom uragáne proti Krompachom a postupe v Slovnaft Cupe cez druholigový Trebišov prišli pre Vranov futbalové výzvy v Lipanom a s Prešovom. Žiadny získaný bod a skóre 0:8 netešia vo Vranove nikoho. Kontext týchto dvoch prehier vníma R. Lazúr realisticky, ako zrkadlo nastavené kádru s amatérskym štatútom. „S Trebišovom sme podali heroický výkon, ale toto víťazstvo malo svoju cenu, ktorá sa odzrkadlila na zraneniach a únave hráčov, čo sa zákonite premietlo aj v hernom prejave,“ konštatoval R. Lazúr a pokračoval ďalej: „V Lipanoch sme síce neboli efektívni, ale ešte to bol slušný výkon. Proti Prešovu sme boli všade neskoro a hostia boli vo všetkých atribútoch lepší. Pokiaľ by sme mali širší a kvalitnejší káder, možno by to bolo iné. Ukázalo nám to teda zrkadlo kvality, no na nič sa nevyhovárame a túto lekciu berieme s pokorou. Ak by sme zápas s Trebišovom nehrali, možno by sme mali viac fyzických síl, boli by sme živší, no to sú už len hypotetické úvahy…“

Sériu proti tímom, ktoré sú považované za nositeľov futbalovej kvality v III. lige, ukončia Vranovčania vystúpením na pôde Slávie TU Košice. „Na jednej strane potrebujeme za Lipanami a Prešovom urobiť v hlavách hrubú čiaru. Na strane druhej sa z nich musíme poučiť. Nikto z nás nemá čarovný prútik, preto si budeme musieť pomôcť sami. Poukážeme si na chyby a budeme pracovať na nastavení, aby sme sa ich vyvarovali. Bude to však len o nás, ako k ďalším stretnutiam pristúpime,“ zdôraznil R. Lazúr.

MFK Vranov – 1. FC Tatran Prešov 0:5 (0:4)

Góly: 9. Jarzebak, 22. Pribula, 35. S. Kraľovič, 45. a 54. Dolný.

ŽK: 27. Straka, 86. Kulich – 20. S. Kraľovič, 40. Pribula, 86. Ivanecký. ČK: 46. Babjak.

Zostava Vranov: Kharin – Lukáč, Popov, Babjak, Straka, Hreha (46. Milenky), Hanuščák, Ficko, Kulich, Vodilka, Burcák (54. Maďarík).

Zostava Prešov: Buchta – Timko, Olexa (69. Špilár), Jarzebak, Macejko, S. Kraľovič (64. Grejták), Olejár, Ivanecký, Pribula (46. Hirka), M. Kraľovič (76. Kapraľ), Dolný (76. Rečičár).

 

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!