Hráči MFK Vranov „pokrstili“ nové dresy proti OFK SIM Raslavice víťazstvom 7:2. V domácom drese hviezdil útočník Jakub Vodilka. Za necelých 70 minút pobytu na trávniku stihol vystreliť hetrik a po zákrokoch na neho sa kopali v prvom polčase dva pokutové kopy. Brilantná štatistika!

Po minulotýždňovom zápase vo Svidníku sa v kabíne Vranova skloňoval vstup do zápasu, v ktorom išli domáci do vedenia už v prvej minúte. Či už tréner Roman Lazúr alebo obranca Milan Lukáč v pozápasových rozhovoroch zdôrazňovali, že podobný scenár sa nesmie opakovať. A proti Raslaviciam sa neopakoval! Naopak, vďaka úvodnému ofenzívnemu koncertu si Vranovčania zarobili na pokojný priebeh vyšperkovaný siedmimi gólmi. „Po zápase vo Svidníku sme si prízvukovali, aby sa to neopakovalo. Je totiž dôležité neskomplikovať si stretnutie hneď na začiatku. Aj teraz sme sa presvedčili, že keď to zvládneme, potom to už ide ľahšie, lebo máme kvalitu na to, aby sme si pripravili priebeh podľa našich predstáv,“ uviedol útočník MFK Vranov Jakub Vodilka.

V dueli proti Raslaviciam otvoril skóre už po štyroch minútach hry. Domáci zahrávali rohový kop a hoci sa Radovan Juhás predviedol po zakončení Mareka Babjaka skvelým reflexom, J. Vodilka poslal loptu z bezprostrednej blízkosti nekompromisne do siete. „Tréner ma posiela na druhú žrď, aby som tam zbieral lopty a ukladal ich do brány, preto som urobil len to, na čom som určený,“ reagoval J. Vodilka.

21-ročný útočník hral od úvodu aktívne. V strede poľa sa pýtal do kombinácie alebo svojim pohybom otváral priestor spoluhráčom, aby vzápätí úradoval na hrote, ako v 5. min, keď sa položil do centra Jakuba Straku a brankár hostí vyťahoval jeho hlavičku spod brvna parádnou robinsonádou. K zakončeniu sa pripravoval aj v 11. min., ale keďže bol v pokutovom území súpera faulovaný, hlavný rozhodca Michal Čiernik ukázal na biely bod. Ďalšiu časť k svojmu ofenzívnemu galapredstaveniu pridal v 40. min., kedy ho pre zmenu nedovolene zastavil gólman Raslavíc. To však z jeho strany stále nebolo všetko. V poslednej minúte úvodného dejstva najskôr režíroval predfinálnu fázu a následne sa do koncovky zahryzol tak, ako je to jeho povesti ofenzívneho predátora vlastné – 5:0. V rovnakom duchu sa prezentoval aj po zmene strán, keď uzatváral svoj hetrik. „Pri mojom druhom góle síce brankár strelu vyrazil, ale lopta sa odrazila znovu ku mne, vystrelil som teda ešte raz a už to tam padlo. Priznám sa, chcel som si na konto pripísať hetrik, preto som v 68. min. nikomu neprihrával. Potočil som sa, našiel si priestor, zakončil a vyšlo to,“ dodal J. Vodilka.

Diváci si v tomto stretnutí rozhodne prišli na svoje. V prvom polčase videli päť gólov a v druhom štyri, pričom domácich môže mrzieť len vylúčenie Jakuba Straku, ktorý hrá vo výbornej forme. „Tento zápas mi chutil. Nielen ja, ale celé mužstvo sme sa chceli pozitívne naladiť na pohárový zápas s Trebišovom. Po Slovnaft Cupe nás hneď na to čakajú ďalšie náročné dva súboje s Lipanmi a Prešovom, v ktorých budeme chcieť ukázať našu kvalitu a uhrať dobré výsledky,“ zdôraznil J. Vodilka.

Fanúšikovia MFK Vranov už dnes žijú stredajším pohárovým duelom proti Slavoju Trebišov, v ktorého drese pôsobil J. Vodilka ako mládežník a po dorasteneckej anabáze v Podbrezovej sa do kádra O. Desiatnika vrátil opäť. Práve z tímu účastníka II. ligy zamieril do Vranova. „Súboj s Trebišovom bude pre mňa špecifický, lebo z jeho kádra poznám veľa chlapcov, preto sa na tento zápas teším. Ak chceme byť úspešní, musíme byť v defenzíve stopercentne koncentrovaní a zároveň potrebujeme byť efektívni v koncovke,“ naznačil cestu k postupu J. Vodilka.

MFK Vranov – OFK SIM Raslavice 7:2 (5:0)

Góly: 4., 45. a 64. Vodilka, 13. a 40. Kulich, 28. Ficko, 59. Burcák – 73. a 76. Tokar.

ŽK: 43. Straka – 14. Kuhajdík, 39. Juhás.

ČK: 47. Straka (po 2 ŽK).

Zostava Vranov: Kharin – Popov, Lukáč (84. T. Veliký), Babjak, Straka, Hreha (46. Milenky), Hanuščák, Ficko (68. Maďarík), Kulich (68. Močic), Vodilka (68. Bohdanov), Burcák.

Zostava Raslavice: Juhás – Kačmár (33. Kiseľa), Berecký (46. Bašista), Kohút, Košč, Kuhajdík (87. Lipták), Luščák, Šimco (87. Biroš), Tokar, Oľšavský, Stachura.