VIDEO: Nováčik z Vechca má záchranu v suchu, vystrelil mu ju M. Baran

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Víťazný gól. Výstavný gól. Gól znamenajúci definitívnu záchranu v súťaži. Toto všetko sa podarilo spojiť do jedného presného zásahu stredopoliarovi FK Vechec Marošovi Baranovi. O dôležitom domácom víťazstve proti FK Žipov-Čierne O.Z rozhodol v poslednej minúte prvého polčasu.

Ako prví mohli nakloniť misky váh na svoju stranu hostia. Miroslav Cigán sa však v tutovke nepresadil a v závere polčasu prišli chvíle Vechčanov, ktorí predviedli dokonalú kontru. Žipov-Čierne zahrával v 44. min. rohový kop. Domáca defenzíva ho odvrátila k autovej čiare, kde ďalšiu dôležitú súčasť pridal do mozaiky Matej Hric, pred ktorého nasadením sa patrí zložiť rešpekt. Keď v priamočiarej akcii pokračoval Jozef Feško, na hranici vlastnej šestnástky naštartoval motor Maroš Baran. Vo finále si hodil loptu do vnútra ihriska a… Naviedol ju do siete nechytateľnou obaľovačkou. „Keď súper zahrával roh, pozrel som sa na svetelnú tabuľu a svietila na nej 44. min. Sám pre seba som si povedal, že hostia kopnú roh a bude to posledná akcia v prvom polčase. Vo chvíli, keď Matej s Jožkom rozbiehali akciu, stál som na našej šestnástke. Videl som však, že po Jožkovej ľavej strane je voľný priestor, kde nebol nikto, ani obranca Čierneho. Zašprintoval som teda práve tam a vypýtal si prihrávku. Pred sebou som mal už len obrancu, pred ktorým som si hodil loptu na pravú stranu. Ak sa vrátim k zápasu spred týždňa v Kamenici, mal som dve veľmi dobré príležitosti, ktoré som riešil nartom. Teraz som sa rozhodol zakončovať obaľovačkou a som veľmi rád, že to vyšlo,“ opísal akciu stredopoliar FK Vechec Maroš Baran.

V tabuľkovej situácii pri vývoji v V. lige v skupine Vihorlatsko-Dukelská nebol tento zápas ani pre jedného zo súperov existenčný. Na druhej strane bolo jasné, že víťazstvom si jeden alebo druhý tím môže zásadne pomôcť. Vo Vechci si štyri kolá pred koncom môžu v nováčikovskej sezóne povedať, že misiu, ktorou bola záchrana, splnili. „Motiváciou pred týmto zápasom pre nás bola šanca posunúť sa v tabuľke o čosi vyššie. Keď sme vyhrali pred týždňom v Kamenici, chceli sme na toto víťazstvo nadviazať aj doma. Čierne hralo dobre, jeho hráči nám nedali nič zadarmo, ale my sme ako celé mužstvo makali, povzbudzovali sa a vyšlo to. V druhom polčase sme mohli naše vedenie ešte poistiť, ale vďační sme aj za tento výsledok,“ uviedol M. Baran.

FK Vechec – FK Žipov-Čierne o.z. 1:0 (1:0)

Gól: 45. Baran.

ŽK: 35. Feško, 74. Adam – 72. Z. Cigán, 75. Čabala.

Zostava FK Vechec: Petro – Uhlík, Kopčo, Husivarga, Hric, Baran, Feško, Adam, Mitrišin (82. Tkáč), Habina (72. Sejka), Dindák.

Zostava FK Žipov-Čierne o.z.: Verčimák – Matta, Novotný, Ocilka, Glod (88. Dvorjak), Gordan (72. Sirotiak), Z. Cigán (88. Polaček), M. Cigán, Hlad (70. S. Čabala), Žipaj, M. Čabala.

 

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!