VIDEO: N. Hrušov potiahla za dôležitým víťazstvom dvojica Palko – Straka

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Vzájomný súboj medzi FK Nižný Hrušov a TJ Slovan Belá nad Cirochou mal prívlastok šesťbodový. Dôležité víťazstvo si na konto pripísali domáci, ktorých potiahol kapitán Michal Palko spolu s Jakubom Strakom.

Hráči Nižného Hrušova a Belej nad Cirochou si v predchádzajúcom kole prešli absolútne rozdielnymi príbehmi. Hrušovčania prehrali v Kežmarku 0:4, pričom rozdielom triedy prehrávali už po sedemnástich minútach hry. Naopak, hostia doma ťahali za kratší koniec so Záhradným do stavu 0:2. Napriek tomu, že mali dvoch vylúčených, výsledok dokázali od 72. do 85. min. otočiť a zvíťaziť 3:2. Faktom však je, že v nedeľu nebezpeční neboli a domáci brankár Klamár nemusel okrem niekoľkých stiahnutých centrov čeliť žiadnej vážnejšej situácii.

To, čo si museli domáci vytrpieť pod Tatrami, ponúkli teraz súperovi. V 13. min. udrel prvýkrát po rohovom kope Marcinko. O štyri minúty neskôr narysoval Palko dokonalú kolmicu, na ktorú rovnako rutinérskym spôsobom zareagoval Straka a po blafáku zvýšil na rozdiel dvoch gólov. „Keď hľadám spôsob, ako prekonať súperovu obranu, očakávam, že moji spoluhráči si budú práve do týchto priestorov nabiehať. V tomto prípade sme sa skvelým spôsobom zladili s Jakubom Strakom. Veľa miesta tam nebolo, ale rozhodujúci je vždy moment prekvapenia, aby to protihráči nečakali. Ak sa prihrávka dobre načasuje, nemusí byť v línii veľa priestoru, aby lopta prešla,“ vysvetľoval kapitán FK Nižný Hrušov Michal Palko.

O minútu si pozície vymenili. Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že s Jakubom Strakom, ktorý v sobotu gólovo zažiaril proti Slávii TU Košice, hrajú naslepo, ale v skutočnosti nastúpili spolu druhýkrát v sezóne. Spôsob, akým si rozumeli si zaslúži rešpekt aj najnáročnejšieho fanúšika. Rovnako, ako sa patrí dať z hlavy klobúk dole pred centrom Straku, ktorý mal parametre rovnajúce sa dokonalosti. „Dostal som perfektný center, na ktorý som len nastavil hlavu. Snažil som sa iba o to, aby som stlačil loptu dole, nech mi nevyletí nad brvno,“ dodal M. Palko.

V hlavnej úlohe sa predstavil Palko aj pri štvrtom góle svojho tímu. V 71. min. zahrávali domáci rohový kop. Po súboji hosťujúceho brankára Diňu so striedajúcim Vargom vznikla v malom vápne skrumáž. Hoci hlásateľ na štadióne vyhlásil ako strelca gólu kapitána N. Hrušova, v zápise o stretnutí pripísal hlavný rozhodca vlastenca Lojkovi. „Po našom rohu sa všetko zomlelo veľmi rýchlo. Po súboji Jakuba Vargu s brankárom hostí sa lopta ku mne odrazila aj s potrebnou dávkou šťastia. Hoci som trafil žrď, druhýkrát som mal šťastie v tom, že si ju do vlastnej brány zrazil obranca Belej,“ reagoval M. Palko.

Záver súťaže bude na obidvoch koncoch tabuľky zaujímavý. Z pohľadu záchrany v súťaži má lepšiu východiskovú pozíciu N. Hrušov. M. Palko však upozornil, že náskok deviatich bodov pred poslednou Marhaňou môže byť zradný. „Doma by sme chceli hrať takto stále. Na začiatku zapresovať súpera, vytvoriť si šance a premeniť ich. Samozrejme, nie vždy sa nám to podarilo, ale keď to vyjde, potom sa nám hrá ľahšie. Proti Belej sme mali navrch aj fyzicky a keď nám vyšiel začiatok, potom sme si už výsledok ustrážili. Myslím si, že sme podali dobrý kolektívny výkon. Víťazstvo je dôležité, ale čakajú nás ešte zápasy, najmä doma, ktoré musíme zvládnuť, aby sme sa definitívne zachránili,“ zdôraznil.

FK Nižný Hrušov – TJ Slovan Belá nad Cirochou 4:0 (3:0)

Góly: 13. Marcinko, 17. Straka, 18. Palko, 71. Lojka (vl. gól).

ŽK: 60. Sabol – 10. Butala, 30. Lojka, 33. Diňa.

Zostava Nižný Hrušov: Klamár – Babjak, Marcinko, Paľuš, Straka (75. Biž), Palko (75. Babjačok), Sabol, Pačuta (46. Orosi), Polačko, Kotľár, Horský (65. Varga).

Zostava Belá nad Cirochou: Diňa – Hrabovčin, Lojka, P. Hišem, Popovič, Svistun (46. L. Hišem), Leňo, Hašuľ, Butala, Burik, Čopík.


Fotogaléria

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!