VIDEO: Ján Krivák si otvoril gólový účet v Shkëndiji parádnou hlavičkou

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

KF Shkëndija vedie najvyššiu severomacedónsku súťaž s náskokom dvoch bodov. V 11. kole to zariadil slovenský stredný obranca Ján Krivák. Jeho gól, navyše premiérový od prestupu, bol na ihrisku KF Renova totiž víťazný! Hostia tak využili zaváhanie druhého tímu v tabuľke Shkupi, ktorý remizoval 2:2.

Futbalisti KF Shkëndija si jesennú časť futbalovo užívajú. Po parádnej jazde v Európskej lige, v ktorej ich zastavil až Tottenham Hotspur, potvrdzujú aj v domácej súťaži, že sú najhorúcejším adeptom na titul.

V 11. kole pocítila ich aktuálnu silu kombinovanú s hernou pohodou Renova. Hostia v tomto stretnutí ťažili zo štandardných situácií. Na pôde 10. tímu viedla Shkëndija od 4. min. vďaka presnému zásahu Ensara Ljumu, ktorý sa presadil po priamom kope. Chvíľa Jána Kriváka prišla tri minúty pred koncom prvého polčasu. Pri rohu si výborne nabehol na centrovanú loptu, vzápätí sa presadil v chlapskom súboji a hlavou zvýšil na 2:0. „Spoluhráč zahral fantasticky rohový kop a konečne som sa presadil. Nemal som síce veľa priestoru, ale trafil som to asi najlepšie, ako sa dalo (úsmev). Teším sa z gólu, no mohlo ich byť už podstatne viac. Musím však premieňať šance častejšie,“ reagoval Ján Krivák.

Futbalová história je plná kreatívnych osláv gólov. Po presnom zásahu predviedol ekvilibristické číslo aj slovenský obranca. Zaujímalo nás teda, či táto choreografia bude už pevnou súčasťou, ktorú predvedie vždy, keď skóruje. „Možno to tak vyzeralo, ale kotrmelec som urobil, lebo som stratil stabilitu. Nemal som to v pláne, ako súčasť oslavy,“ smial sa výborne naladený J. Krivák.

Podľa zverejnených highlightov mala Shkëndija zápas pod kontrolou. V ofenzíve bola aktívnejšia, aj nebezpečnejšia, preto o víťazovi nebolo pochýb. Výsledok 3:1 bol ešte pre domácich lichotivý. „V stretnutí sme jednoznačne dominovali! Keďže to bolo miestne derby, nasadenie bolo vidieť aj pri niekoľkých potýčkach. Škoda, že sa hralo bez divákov, zápas by mal ešte väčšie grády. Mohli sme vyhrať aj vyšším rozdielom, ale náš skvelý útočník nemal svoj deň,“ vysvetľoval J. Krivák.

Radosť z gólu a víťazstva skalila J. Krivákovi situácia zo 65. min., kedy za stavu 2:0 išiel hosťujúci útočník v pokutovom území ochotne k zemi. Hlavný rozhodca nielenže ukázal na biely bod, ale hosťujúceho obrancu napomenul žltou kartou. V jeho prípade išlo o piatu ŽK, čo automaticky znamená v najbližšom zápase stopku. Po reprezentačnej prestávke privíta Shkëndija doma v šlágri druhý tím tabuľky Shkupi. „Vymyslená penalta. Protihráča som sa iba dotkol a on spadol ako hruška. Celé zle. To by som nejako predýchal, ale najviac ma trápilo, že som dostal piatu žltú kartu a nebudem môcť odohrať dôležitý zápas proti Shkupi. Bohužiaľ, rozhodcovia sú tu veľmi slabučkí, ale klub bude posielať odvolanie. Ak v najbližšom kole doma vyhráme, natiahneme náskok na čele na päť bodov, preto by ma veľmi mrzelo, keby som nemohol nastúpiť,“ dodal J. Krivák.

Gól Jána Kriváka na 2:0 nájdete vo videu v čase 2:05 a penaltový „incident“ v čase 4:10.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!