VIDEO/FOTOGALÉRIA: Humenné a Vranov zahriali divákov streleckým koncertom

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

MFK Vranov odohral v rámci zimnej prípravy tretí zápas. Po víťazstvách so Sninou a Bardejovom podľahli zverenci trénera Romana Lazúra druholigovému FK Humenné 2:5.

Hoci išlo o prípravný zápas, predsa len mu pripadol historický moment. Bolo to totiž prvé stretnutie, ktoré sa vo Vranove nad Topľou odohralo od prvej do poslednej minúty pod umelým osvetlením. Na štadión zavítali takmer dve stovky divákov a videli ofenzívne ladené stretnutie. Bonusom boli výstavné góly Mateusa de Oliveiru a Matúša Digoňa.

FK Humenné je v II. lige po jeseni na 14. mieste, no klub sa chce katapultovať do pokojnejších tabuľkových vôd čo najskôr. Napomôcť má to tomu angažovanie trénera Jozefa Kukulského a príchod viacerých nových hráčov.

Humenčania pracovali s loptou, aj bez nej vo väčšej rýchlosti a hlavne nekompromisne trestali zaváhania domácich. Ak si vezmeme, že padlo spolu sedem gólov a popri viacerých šanciach na konci stretnutia ešte dvakrát zazvonilo brvno, z pohľadu fanúšikov išlo o reklamu na futbal. „Aj derby vo Vranove nám nastavilo zrkadlo. Domáci majú konsolidovaný tím, sú vo svojom prostredí nepríjemným súperom. Do zápasu sme vstúpili veľmi aktívne, za polhodinu sme viedli 3:0, po „hluchej“ desaťminútovke sme pridali aj štvrtý gól. Druhý polčas už z našej strany nebol kvalitný, mali sme problém získať loptu, súhra ešte nefungovala. Musíme popracovať na zisku lopty, nebehali sme efektívne, čím trpela naša prechodová útočná fáza. Súper hrozil, čo bolo dobré, museli sme zabrať aj v defenzíve,“ uviedol pre humenne.sk tréner FK Humenné Jozef Kukulský.

Tréner Vranov Roman Lazúr ocenil úroveň zápasu, pod ktorým bola podpísaná sila súpera. Ako uviedol, prial by si odohrať viac takýchto duelov. „Doma chceme hrať otvorene, z čoho vyplýva aj vyššie postavenie. Prechod druholigového Humenného z obrany do útoku bol však rýchlejší, než na čo sme zvyknutí z III. ligy. Do toho prišli naše taktické a technické chyby. Okrem toho nás súper potrestal skoro z každej príležitosti,“ hodnotil Roman Lazúr.

Z pohľadu pohybu v kádri vo Vranove zatiaľ zásadné zmeny neplánujú. Isté je len to, že Ivan Tsiupa bude pôsobiť v Nemecku. R. Lazúr doplnenie tímu nevylúčil, no zároveň zdôraznil, že priestor chcú dať aj vlastným odchovancom. Proti Humennému boli ešte na lavičke Tomáš Veliký, Marko Demčák, Patrik Roháč a Jakub Babjačok. „Ponúk od agentov, ktorí sa nám ozývajú, máme veľa, no všetko zvažujeme v rámci našich finančných možností. V kádri však máme, vrátane dorastencov, mladých chlapcov, ktorým chceme dať šancu. Naskočiť proti Humennému by to bolo podľa mňa pre nich veľmi rýchle, ale v sobotu je ďalší zápas. Víziou a plánom je vychovávať vlastným hráčov, preto verím, že sa uchytia,“ dodal R. Lazúr.

MFK Vranov – FK Humenné 2:5 (1:4)

Góly: 42. Kulich (11m), 62. Digoň – 18. a 30. Oliveira (prvý z 11m), 31. Losiev, 40. Song, 48. Dopater.

Zostava MFK: Zostava: Dráb – Ulianov, Babjak, Šuľák, Krajňak – Straka, Verčimák, M. Sabol (46. Lukáč), Kulich – Digoň (72. Škarupa), Marcinko (46. Milenky).

Zostava Humenné: Slávik – Zlacký, Avetisyan, Kranthove, Maťaš – Oliveira (82. Balica), Š. Harvila (82. M. Harvila), Komár (65. Dzurík), Song (83. Šnurik) – Losiev (46. Wroblewski), Streňo (46. Dopater).


Fotogaléria

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!