Geniálne? Neskutočné? Bláznivé? Gól v podaní hráčov OFK Tatran Bystré proti FK Vechec na 2:1 nielenže znesie ktorýkoľvek z týchto prívlastkov, on ich spája v jednom.

V 7. kole V. ligy, skupina Vihorlatsko-Dukelská remizoval OFK Tatran Bystré s FK Vechec po prvom polčase 1:1. Keďže nováčik nezaparkoval pred vlastnú šestnástku ustráchane „autobus“, diváci videli v úvodnej 45-minútovke zaujímavý a viac ako vyrovnaný zápas.

Univerzitná polčasová dohoda

Domáci však chceli pomer síl na hracej ploche zmeniť a v polčasovej prestávke vymysleli geniálny plán. Hráči sa totiž v kabíne dohodli, že zahrajú signál a latku nastavili poriadne vysoko.

Po príchode na trávnik predviedli absolútne futbalové majstrovstvo. Druhý polčas otvoril rozohrávkou Lukáš Žipaj. Peter Lupčo druhým dotykom ponúkol milimetrový pás Adamovi Tkáčovi. Domáci rýchlik prešprintoval súperovho obrancu a rutinérsky uložil loptu povedľa brankára Jána Mitrišina. „Túto akciu sme nikdy na tréningu netrénovali. Nápad vznikol spontánne cez polčasovú prestávku, kedy sa Peťo Lupčo opýtal Adama Tkáča: Keny, keď Ti dám loptu, pobežíš? Adam mu prikývol a vyšlo im to na výbornú,“ usmieval sa tréner OFK Tatran Bystré Peter Šandrej.

Koncert domácich sa tým neskončil, pretože v priebehu piatich minút pridali ďalšie dva presné zásahy a definitívne nakročili k hladkému víťazstvu 6:1.

Šláger v Hencovciach

V najbližšom kole vycestuje Bystré na pôdu Hencoviec. Práve títo dvaja súperi sa stretli v predkole Slovnaft Cupu a Hencovčania u súpera vyhrali 2:0. Ak to spočítame a podčiarkneme, niet lepšej pozvánky na tento piatoligový šláger, ako futbalová odveta za pohár a dokonalé prevedenie gólovej akcie proti Vechcu… Domáci v ostatných štyroch kolách vyhrali iba raz a niet pochýb, že sa tiež budú chcieť definitívne vrátiť na víťaznú cestu. Ak v nedeľu padne divácky rekord v návštevnosti, neprekvapí nás to!