VIDEO: Exportný gól Erika Streňa proti Slovanu B zaujal aj Mareka Hamšíka

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

VIDEO:Huste TV/FOTO: FK Humenné

FK Humenné vyhralo nad rezervou ŠK Slovan Bratislava 3:2. Pokojne však môžeme napísať aj ŠK Slovan Bratislava B – Erik Streňo 2:3.

Humenčania mali cestu z hlavného mesta domov veselú. „Béčko“ Slovana zdolali 3:2 a upevnili si 5. priečku. Pod víťazstvom zverencov trénera Jozefa Škrlíka žiari najviac podpis kapitána tímu a odchovanca vranovského futbalu Erika Streňa.

Najskôr v 15. min. otvoril skóre rutinérskym spôsobom v samostatnom nájazde a po polhodine hry nabíjal Michalovi Hamuľákovi. Finále v jeho podaní prišlo v 78. min. – presný zásah, ktorý sa nakoniec ukázal ako rozdielový, môžeme označiť za jeden z najkrajších v celej sezóne, či už sa bavíme o Fortulnalige alebo II. lige.

Jedna vec je „zavrieť oči“, vypáliť a trafiť, ale Erik Streňo ponúkol viac. Po prebratí lopty pred stredovým polkruhom mal totiž svoj strelecký zámer pod absolútnou kontrolou… Video s jeho gólom uverejnené v instagramovom profile Slovenski_futbalisti neušlo pozornosti ani kapitánovi slovenskej reprezentácie Marekovi Hamšíkovi.

FK Humenné je, ako nováčik, jej najpríjemnejších prekvapením a práve Erik Streňo má na tom leví podiel. Už len jeho štatistika 6 gólov10 asistencií si pýta rešpekt, pretože bol pri viac ako polovici presných zásahov Humenčanov, ktorí skórovali 28-krát. Ak k tomu pripočítame vodcovskú osobnosť a dominanciu v osobných súbojoch, neprekvapuje, že sa svojimi výkonmi katapultoval medzi najlepších hráčov našej druhej najvyššej súťaže.

 


Fotogaléria

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!