VIDEO/Dvojgólový strelec Vranova E. Burcák: Opäť sme ukázali tímovú silu

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

MFK Vranov sa tešil z trojbodového triumfu po troch zápasoch bez víťazstva. Zverenci trénera Romana Lazúra zdolali OŠK Rudňany 6:2. Nováčik súťaže tak naďalej ostáva vonku bez bodového zápisu.

Zaujímavý duel predznamenala už úvodná 10-minútovka, v ktorej sa menilo skóre hneď trikrát. Vranovčania potrebovali, aj pre pretrvávajúce zdravotné patálie v kabíne, odohrať zápas s hladkým priebehom, k čomu mali nakročené už po dvoch minútach hry, keď po rýchlej akcii otvoril skóre Erik Burcák. „Krídelné akcie trénujeme na tréningu dosť často. Konečne nám to vyšlo, a to nielen v mojom prípade, ale aj pri ďalších dvoch góloch, keď sme na kvalitné centre nadviazali kvalitným zakončením. Verím, že nám to bude takto vychádzať aj v ďalších stretnutiach,“ uviedol útočník MFK Vranov Erik Burcák, ktorý zároveň vo svojej odpovedi poodkryl ďalší priebeh.

Gólový koncert v I. polčase

Skôr ako sa Vranovčania dostali k situáciám, o ktorých hovoril odchovanec stropkovského futbalu, dostali od súpera dva gólové direkty. Po nedôraze v zadných radoch MFK vyrovnal v 7. min. René Csejtey a o pár desiatok sekúnd dostal hostí do vedenia Tomáš Bdžoch, ktorý v minulej sezóne vystrieľal Rudňanom postup 25 gólmi v 15 dueloch!

Domáci sa z týchto dvoch momentov otriasli a hoci kvôli zraneniam museli predčasne striedať Milan Lukáč s Miroslavom Hanuščákom, ich spoluhráči potiahli v ďalších minútach k dokonalému obratu. Ešte v prvom polčase totiž mierili presne Jakub Vodilka a strelecký účet si vo Vranove otvoril Dmytro Popov.

Rudňany však hrali naďalej trpezlivo a v závere prvého polčasu zaujal strelou spoza šestnástky R. Csejtey, pričom vyrovnanie mal na kopačke po zmene strán predovšetkým Tomáš Rychnavský, ktorý vo výbornej pozícii minul. Hráči Vranova od tohto momentu prevzali réžiu stretnutia definitívne na svoje kopačky. K väčšej pohode im druhým presným zásahom pomohol J. Vodilka. O dve minúty napálil centrovanú loptu do vlastného brvna Karol Sedláček a E. Burcák opäť po krídelnej akcii osamotený hlavičkoval nad bránu.

Poslednú nádej na návrat do stretnutia si hostia vypracovali 70. min., kedy strelu T. Bdžocha vykopával Marek Babjak. V 73. min. vyrazil spoľahlivo strelu mierenú spoza šestnástky k žrdi Maksym Kharin, ktorý ostal ležať na zemi a čakalo sa, či ho zranené slabiny pustia opäť medzi žrde, no zápas dochytal…

Exhibícia na záver

Záver už bol v podaní Vranova exhibičný. Obaľovačka Daniela Hrehu bola exkluzívna a aj posledný gól z kopačky E. Burcáka pobavil, pretože po nezištnej prihrávke Lukáša Kulicha poslal loptu do prázdnej brány od brvna, odkiaľ sa našťastie pre domáceho strelca odrazila za bránkovú čiaru. „Bola to veľmi pekná kombinačná akcia a priznám sa, že na chvíľu som stŕpol aj ja, keď som videl, že sa lopta odrazila od brvna, ale spadlo to za čiaru a mohli sme sa tešiť šiestykrát. Lopta trošku skákala a nestlačil som ju celkom dole, no bol som blízko brány a i vďaka tomu nevyletela nad ňu,“ dodal s úsmevom E. Burcák.

Tímová sila

Hráči MFK Vranov konečným výsledkom 6:2 potvrdili úlohu papierového favorita. Hoci hostia majú zaujímavo vyskladané mužstvo s viacerými bývalými oporami Spišskej Novej Vsi a v sobotu pri Topli nepredali kožu lacno, predsa len partia okolo kapitána Mareka Babjaka potvrdila rozdielovú kvalitu práve v momentoch, po ktorých šesťkrát skórovala. „Opäť sme ukázali tímovú silu, keď sme po niekoľkýkrát otočili výsledok, hoci pokojnejší by sme boli, keby sme ho otáčať nemuseli a režírovali ho od začiatku v náš prospech, ako tomu bolo napr. doma s Raslavicami, aby si niektorí hráči oddýchli a priestor mohli dostať mladší spoluhráči. Nakoniec je však výsledok priaznivý a my sa od toho teraz môžeme odraziť ďalej,“ hodnotil E. Burcák.

Výzva v Slovnaft Cupe

Vranovčania budú pokračovať v rýchlom tempe, pretože ich čaká ďalší anglický týždeň. V stredu sa totiž predstavia v Slovnaft Cupe na pôde štvrtoligových Medzilaboriec. „Keďže postup sme si vybojovali po kvalitnom výkone proti Trebišovu, chceli by sme pokračovať ďalej aj v Slovnaft Cupe. Nechceme zahodiť príležitosť zahrať si opäť proti mužstvu z vyššej súťaže, preto určite pôjdeme do zápasu naplno. Máme široký káder, na príležitosť čakajú ďalší hráči, tak teda dúfam, že to zvládneme,“ dodal E. Burcák.

MFK Vranov – OŠK Rudňany 6:2 (3:2)

Góly: 2. Burcák, 26. Vodilka, 36. Popov, 52. Vodilka, 84. Hreha, 90. Burcák – 7. Csejtey, 8. Bdžoch.

ŽK: 57. Močić, 65. Maďarík – 37. Lipták, 71. Hurtuk, 76. Bdžoch, 80. Kunzo.

Zostava Vranov: Kharin – Lukáč (11. Maďarík), Popov, Babjak, Straka, Hreha, Hanuščák (34. Ficko), Kulich, Močić, Vodilka (88. Milenky), Burcák.

Zostava Rudňany: Tököly – Hurtuk (78. Regec), Kočiš, Sedláček (88. Hamráček), Rychnavský (90. Mihalič), Sirko (88. Hojstrič), Slejzák, Kunzo, Csejtey, Lipták, Bdžoch (78. Melega).