VIDEO: D. Jančo zostrelil Pohronie. Najskôr priamo z rohu, potom ako duch

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

FOTO: Ladislav Vasilenko

O jeden z futbalových highlightov na slovenských trávnikoch sa počas víkendu postaral stredopoliar FK Humenné Denis Jančo. Keďže sa proti FK Pohronie presadil gólov hneď dvakrát, práve on sa stal domácim hrdinom, ktorý zverencom trénera Ondreja Desiatnika vystrieľal víťazstvo 2:1. Jeho výkon mu vyniesol nomináciu do zostavy kola. Okrem toho bol spolu so Štefanom Pekárom najlepším hodnoteným hráčom. Ich index dosiahol 233.

Mužstvá venujú pri ladení štandardiek v tréningu pomerne dosť priestoru a pozornosti. Výhodou je, ak máte v tíme hráča, ktorého talent vám urobí pri ich zahrávaní na hracej ploche rozdiel. Variabilita je totiž mimoriadne cenou devízou vo všetkých kreatívnych povolaniach. Futbal nie je výnimkou.

Štatisticky si vždy viac pozornosti v žiari reflektorov užívajú zakončovatelia, no stredopoliar FK Humenné Denis Jančo si pozvánku medzi TOP momenty 4. kola vypýtal priamo od rohovej zastávky. Pri jeho kopacej technike a futbalovej inteligencii by neprekvapilo, keby skenujúc situáciu v pokutovom území súpera zatočil loptu priamo do brány. Všetko s ambíciou dopriať spoluhráčom, aj fanúšikom endorfíny z prekvapivej pointy.

Napriek tomu komentoval situáciu zo 40. min. s pokorou. Ako priznal, jeho plánom bolo naplniť zámer s centrom na prvú žrď. Loptu však nadvihol o čosi vyššie, brankár Patrik Lé Giang na ňu nedosiahol a v ceste do siete jej nestihol zabrániť ani Alex Holub. „Ako jednu z alternatív máme pri rohoch dohodnuté, že sa hráči natlačia do päťky, kde potom máme kopnúť loptu. Už predtým som zahrával jednu štandardku, ktorá takmer skončila gólom. V tomto prípade som zatočil loptu ešte viac dovnútra, ako by som chcel. Keď som videl, ako sa blíži k bráne a smeruje do nej, hovoril som si, že by to mohlo padnúť aj priamo. Priznám sa, ostal som trošku prekvapený, ako to nakoniec vypálilo, ale hlavne, že bol z toho gól a pomohlo nám to,“ uviedol stredopoliar FK Humenné Denis Jančo.

Keď dnes dá niekto na Slovensku gól priamo z rohu, fanúšikovia si okamžite vybavia kúsok Vladimíra Weissa v nadstavenom čase predkola Ligy majstrov proti Dinamu Batumi. Kapitán Slovana však momentálne nie je úplne fit, preto nám priama otázka, či sa vedenie nášho majstra ozvalo D. Jančovi s ponukou na angažmán, prišla ako logická a aktuálna. „Hahaha, zatiaľ mi tréner Weiss nevolal, ale keď sa ozve, pokojne pomôžem,“ dodal so smiechom D. Jančo.

Prvý presný zásah D. Janča bol o to viac dôležitý, že Humenčania sa vďaka nemu dostali v novej sezóne do vedenia prvýkrát ako prví. „Inkasovaný gól je vždy nepríjemnosť. Keď musíte výsledok dobiehať, je to náročnejšie dostávať sa späť do hry. Vtedy je dôležité mať v mužstve veľkú vnútornú silu, aby sa to podarilo! Pre nás bol proti Pohroniu impulzom nielen gól, ale aj výkon. Hrali sme aktívne, diváci nás tlačili a podarilo sa nám ísť do vedenia. To ako padol náš gól je iná vec, no išli sme mu v ústrety. Už predtým sme mali situácie, ktoré boli vyloženejšie, preto si myslím, že sme si ho zaslúžili,“ vysvetľoval D. Jančo.

Nováčik z minulej sezóny udrel druhýkrát gólovo po zmene strán v 57. min. A opäť po rohovom kope. Na jeho zahrávanie sú určení D. Jančo a Erik Streňo. V tomto prípade si loptu pri rohovej zastávke postavil kapitán Humenného a domáci stredopoliar našiel loptu v pokutovom území ako duch. „Do šestnástky som išiel bloknúť protihráča pre nášho stopéra. Hoci hostia medzi sebou komunikovali o tom, že sme tam viacerí voľní, mňa si nikto neprebral. Erik Streňo to kopol výborne. Lopta preletela cez všetkých hráčov až ku mne, doslova ma trafila, preto mi ju stačilo len doklepnúť do brány,“ reagoval D. Jančo.

Zápasom proti Pohroniu ukončilo Humenné sériu troch domácich zápasov. Zverenci trénera Ondreja Desiatnika otočili duel s Považskou Bystricou v nadstavenom čase, no Prešovu podľahli rozdielom triedy. V tomto kontexte má zvládnutý súboj s Pohroním viac ako cenu troch bodov do tabuľky. „Aj po inkasovanom góle na 1:2 sme ostali koncentrovaní a výsledok sme si už ustrážili. Keďže Pohronie je tím, ktorý má svoje ambície, víťazstvo nad ním má pre nás pridanú hodnotu. Najbližšie nás čaká dvojzápas v Komárne a doma s Košicami, čo nebudú ľahkí súperi. Som si istý, že sobotňajšia výhra nám dodá ďalšie sebavedomie, vďaka čomu môžeme ísť do Komárna uvoľnenejší,“ dodal D. Jančo.

FK Humenné – FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 2:1 (1:0)

Góly: 40. Jančo, 57. Jančo – 69. Cíferský.

ŽK: 42. Maťaš, 66. Dzurík, 80. Vaľovčin, 87. Desiatnik, 90. Zlacký, 90. Komár – 26. Netolický, 32. Holub.

Zostava Humenné: Slávik – Komjatý, Vasiľ, Maťaš, Song (Vaľovčin), Dzurík, Komár, Jurčišin (90. Zlacký), Streňo, Jančo (86. Sedláček), Kuc.

Zostava Pohronie: Lé Giang – Štrba, Klabník, Holub, Čunta, Barbora (86. Prachar), Kren (67. Ciferský), Urgela, Netolický (31. Abrahám), Blahút, Tatar.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!