Vechec zlomil „prekliatie“, hrdinom Hencoviec sa stal Michal Suchý

Najväčšiu pozornosť víkendového kola si vyslúžil nováčik z Vechca, ktorý v doterajšom priebehu prišiel viackrát o dobre rozbehnuté zápasy v druhom polčase, no v 9. kole jeho hráči toto „prekliatie“ zlomili. Na ihrisku v Čiernom nad Topľou prehrávali zverenci trénera Jána Hajducha po prvom polčase 0:2, no po zmene strán svoj výkon vygradovali a domov si viezli cennú remízu, za ktorú môžu vďačiť aj výborne chytajúcemu Jaroslavovi Šimkovi.

Na svojich brankárov sa môžu spoľahnúť v Hencovciach. V úvode sezóny sa fantastickou formou prezentoval Stanislav Soták a štafetu po ňom prebral Michal Suchý. Pred týždňom predviedol rozdielový zákrok v závere prvého polčasu doma s Bystrým a v nedeľu zneškodnil pokutový kop v Kamenici nad Cirochou. Jeho skvelý zákrok si môžete pozrieť v zostrihu na facebookovej stránke OcFK Hencovce.

IV. liga, Sever – 11. kolo TABUĽKA

Nižný Hrušov – Sabinov 0:2 (0:2)

Hoci si hráči Nižného Hrušova vypracovali viacero gólových šancí, doplatili na ich nepremieňanie. Naopak Sabinovčania boli v koncovke efektívni a o svojom triumfe rozhodli už v prvom polčase.

Domáci boli počas celého zápasu aktívni, darila sa im kombinačná hra, ktorou sa dokázali prepracovať k príležitostiam, pričom do zmeny skóre mohli prehovoriť najmä Š. Sabol, Marcinko alebo Horský.

Sabinov sa presadil po dvoch akciách z ľavej strany, kedy sa v tutovkách po spätných prihrávkach nemýlil Vranko.

Obraz hry sa nezmenil ani po zmene strán. Horský však nastrelil brvno a pri nájazdoch Kotľára, či Polačka sa vyznamenal bývalý ligový brankár Lipčák.

Góly: 13. Vranko, 40. Vranko.

Zostava Nižný Hrušov: Klamár – Orosi, Marcinko, Begala, Polačko, Š. Sabol, Kotľár, Dobranský (81. Biž), Pačuta, Horský, Palko.

Veľký Šariš – Soľ 4:0 (3:0)

Konečný výsledok je z pohľadu hostí krutý. Keďže hráči Veľkého Šariša sa sústredili na defenzívu, aktivitu prevzala Soľ a nemuselo ostať iba pri územnej prevahe.

Ako prvý mohol otvoriť skóre Bandoľa, ktorý aj obišiel brankára, ale loptu už do brány zasunúť nedokázal, čo predznamenalo ďalší scenár. V drese domácich totiž zahviezdil Varga. Po Bandoľovej šanci dostal svoj tím do vedenia, rovnako úradoval aj po nepremenenej príležitosti Zubka a v 37. min. dokonca skompletizoval hetrik.

Po zmene strán tempo opadlo a zápas sa viac-menej dohrával. V. Šariš predsa len skóroval ešte raz, keď po faule na Vargu premenil pokutový kop Elizeuš. Hosťom nebol dopriaty ani čestný úspech, pretože Ihnátova strela skončila na žrdi.

Góly: 13. Varga, 29. Varga, 37. Varga, 68. Elizeuš z 11 m.

Zostava Soľ: Petro – Mihál, Dubas, Matta (76. Keresteš), Matúš Sakala, Zubko, Hajník (78. Nemčík), J. Dvorjak (46. Halas), Bandoľa, Hreha, Ihnát.

V. liga, Vihorlatsko-Dukelská – 9. kolo TABUĽKA

Bystré – Pakostov 1:1 (1:0)

Domáci vstúpili do stretnutia s cieľom streliť rýchly gól a v ďalšom priebehu kontrolovať hru. Hneď v 2. min. otvoril skóre Feč, ale tento moment Bystrému nepomohol, práve naopak futbalovo nakopol hostí.

Keďže domáci si vybrali herne slabší deň, nepresadzovali sa s takou ľahkosťou, ako by si sami priali. Kalich horkosti dopili do dna v závere, keď po nakopnutej lopte trafil cez celú päťku k žrdi Paľo a vyrovnal na konečných 1:1

Góly: 2. Feč – 86. Paľo.

Zostava Bystré: Paluba – Ján Pivovarník, Feč, L. Pivovarník, M. Hatala (63. Hatala), Komár, Lupčo, Turcovský, Jozef Pivovarník, Tkáč, Žipaj (82. Soták).

Kamenica nad Cirochou – Hencovce 1:2 (1:1)

Aktívnejšie vstúpili do stretnutia hostia a hneď v 2. min. sa po prihrávke Kosa rútil sám na bránu M. Dzurina, ale k zakončeniu sa nedostal, pretože domáci brankár mu stihol loptu odkopnúť. Následne mal ďalšie dve príležitosti po rohu Hudák, ale v obidvoch prípadoch hlavičkoval mimo brány. M. Dzurinovi nebolo dopriate ešte raz, keď ho vysunul výbornou prihrávkou brat Tomáš, avšak súperova obrana ho zakončeniu v poslednej chvíli nepustila.

Hostia sa dočkali v 38. min., kedy získal loptu M. Dzurina, dlhom pasom našiel O. Venceľa, ktorý sám pred gólmanom súpera nezaváhal. Kamenica však potrebovala na vyrovnanie iba štyri minúty. Jej hráči rýchlo rozohrali nepriamy kop a Petričko trafil parádne.

Do druhého polčasu nastúpili hostia s cieľom strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Napriek tomu, že sa do šancí dostávali ťažšie, predsa len sa podarilo po akcii Kovaľa s O. Venceľom rozhodnúť v 55. min. Kosovi. Domáci sa pokúšali presadiť nakopávanými loptami, ale defenzíva na čele so Suchým pracovala spoľahlivo. Keďže obidva tímy sa snažili hrať aktívne, diváci boli svedkami zaujímavého futbalu. Zápas vygradoval v nadstavenom čase. Domáci zahrávali pokutový kop, ale Suchý ho na dvakrát fantasticky zneškodnil.

Góly: 42. Petričko – 38. O. Venceľ, 55. Kos.

Zostava Hencovce: Suchý – Kovaľ, Mikita, Šimko, Zubko, M. Dzurina, T. Dzurina (72. M. Venceľ), Hudák, Maľár (90. Eštok), O. Venceľ, Kos (56. Jakub).

Žipov-Čierne – Vechec 2:2 (2:0)

V priebehu úvodnej 20-minútovky boli nebezpečnejší Vechčania, ktorí si aj vytvorili dve šance, ale domácich podržal Verčimák. Domáci postupne hru vyrovnali a pred odchodom na polčasovú prestávku stihli dvakrát skórovať. Aj vzhľadom na ďalší priebeh ich môžu mrzieť ešte dve nepremenené príležitosti M. Cigána.

Domáci chceli po zmene strán prehustiť priestor na vlastnej polovici s cieľom vyrážať do rýchlych protiútokov, ktoré však nie vždy riešili ideálne. Napriek tomu mohol pridať tretiu poistku Čabala, no namiesto prihrávky lepšie postavenému Z. Cigánovi nastrelil výborne chytajúceho Šimka. Záver stretnutia patril nováčikovi. Jeho hráči to nezbalili a za svoju buldočiu bojovnosť boli odmenení. Najskôr v 76. min. znížil Hanusin a o desať minúť peknou strelou spoza šestnástky vyrovnal Habina.

Góly: 33. M. Čabala, 40. Z. Cigán – 76. Hanusin, 86. Habina.

Zostava Žipov-Čierne: Verčimák – Ocilka, M. Čabala (72. Poláček), Žipaj, M. Cigán, Z. Cigán, Gordan, Petro, Fedor, Sirotiak (86. Sirotiak), Glod.

Zostava Vechec: Šimko – Leporis, Uhlík, Jachym (86. Talian), Hric, Adam, Feško, Hanusin, Habina, Kováč (62. Baran), Husivarga (46. Sisák).

Zámutov – Ptičie 2:0 (1:0)

Ptičie výkonom nepripomínalo mužstvo bojujúce o záchranu. Naopak obidva tímy predviedli v prvom polčase futbal slušnej úrovne, hoci šancí sa veľa „neurodilo“. Optickú prevahu mal predsa len Zámutov, ktorý po faule na Béreša dostal v 45. min. do vedenia z pokutového kopu Ovšák.

V druhom polčase pridali domáci na dôraze a kvalite, čo potvrdili druhým presným zásahom v podaní Siváka. Napriek tomu, že Zámutovčania si ešte vypracovali niekoľko príležitostí, tretí gól nepridali. Diváci mohli byť svedkami drámy, no hráči Ptičieho vo svojej najväčšej príležitosti v zápase nastrelili žrď a následne nedokázali dotlačiť loptu do siete.

Góly: 45. Ovšák, 73. Sivák.

Zostava Zámutov: Balint – Hrivňák, Mikča, Ihnát, Babinský, Soták, Béreš, Ovšák, Kolník (67. Orosi), Biž, Vidlička (55. Sivák).