Vďaka študentom Gymnázia C. Daxnera vznikne pri škole oddychová zóna

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Prešovský samosprávny kraj aj tento rok finančne podporil grantový program #zlepšimeto, ktorý vyhlasuje v spolupráci s Radou mládeže Prešovského kraja. Program #zlepšimeto si kladie za cieľ prispievať k vytváraniu škôl budúcnosti. Ich súčasťou sú zóny a flexibilné priestory určené nielen na učenie a čítanie, ale aj na oddych, diskusie, socializáciu a spoločné hry.

Prešovský samosprávny kraj prerozdelil celkovo 5-tisíc eur medzi jedenásť stredoškolských projektov, ktoré uspeli v tomto ročníku programu. Na školách vzniknú nové oddychové zóny, čitateľské kútiky a zrealizujú sa zaujímavé ekoprojekty i aktivity so seniormi. „Grantový program #zlepšimeto je zameraný na skvalitnenie života mladých ľudí na stredných školách v Prešovskom kraji, a to prostredníctvom angažovaných žiackych školských rád,“ vysvetlila hovorkyňa Prešovského samosprávneho kraja Daša Jeleňová.

Tento rok sa do programu prihlásilo spolu osemnásť projektov. Uspelo jedenásť z nich, medzi ktoré Prešovský samosprávny kraj prerozdelila 5-tisíc eur. Konkrétne je medzi úspešnými žiadateľmi o grant deväť župných stredných škôl, jedna mestská a jedna súkromná stredná škola.

Jedinou strednou školou vo vranovskom okrese, ktorá uspela v tomto grantovom programe, je Gymnázium Cyrila Daxnera. V jej okolí sa zrealizuje projekt Sadíme a staviame pre zelenú budúcnosť gymnázia. „Jeho cieľom je revitalizácia vybraných miest v okolí školy, ktoré sa zmenia na udržiavanú vonkajšiu oddychovú zónu určenú na čítanie kníh, relax  či stretnutia dobrovoľníkov,“ uviedla D. Jeleňová.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!