VAR: M. Babjak vyrovnal v nadstavenom čase. Mal jeho prvý gól platiť?

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

MFK Vranov zachránil na pôde FK Poprad kapitán Marek Babjak. Na konečných 1:1 vyrovnával v nadstavenom čase. Mohol byť však aj dvojgólovým hrdinom…

Vranovčania v aktuálnej sezóne ešte vonku nevyhrali. Na túto štatistiku chceli nechať zabudnúť v Poprade, ktorý tri ostatné stretnutia prehral.

Do vedenia však išli domáci, o čo sa po dvanástich minútach hry postaral Jakub Škovran. Zverenci trénera Romana Lazúra vyrovnali v závere prvého polčasu. Po rohovom kope sa odrazila lopta k Dmytrovi Ulianovovi, ktorý ju napálil spoza šestnástky na popradskú bránu, kde smerovala pomedzi nohy Mareka Babjaka. Stojac chrbtom k bráne ju ešte stoja tesne za „malým vápnom“ stihol pätičkou zasiahnuť a zmeniť jej smer, na čo Ján Malec nemal šancu zareagovať. Tesnú situáciu sa asistent rozhodcu rozhodol vyhodnotiť ako ofsajdovú… „Keď sa po rohu odrazila lopta z pokutového územia, ostal som ešte v šestnástke v nádeji, že niečo vymyslíme. Dimova strela bola tvrdá, preto som vedel, že spracovať ju by bolo náročné, navyše na to nebol ani priestor. Vedel som však, kde som stál, tak som sa snažil zmeniť smer lopty intuitívne pätičkou. Už v tej chvíli som hovoril rozhodcovi, že ofsajd to nebol, ale viac som urobiť nemohol,“ reagoval pokojným hlasom a s rozvahou, ako je to u neho zvykom, kapitán MFK Vranov Marek Babjak.


Situácia, po ktorej asistent rozhodcu odmával Marekovi Babjakovi ofsajd. 

Nakoniec sa predsa len stal hrdinom hostí. Čo mu nevyšlo na konci úvodného dejstva, si vynahradil v úplnom závere v nadstavenom čase. Po centri Petra Milenkyho zasunul loptu na vzdialenejšej žrdi do siete takmer z bránkovej čiary. Hoci to nebola, aj vzhľadom na hektiku posledných sekúnd zápasu, jednoduchá pozícia, uplatnil v nej svoje skúsenosti a nervy z ocele. „V závere ma tréner vysunul na hrot s tým, že Miňo Lukáč sa stiahol na post stopéra. Center som možno čakal skôr medzi päťku a jedenástku. Keď som videl, že lopta letí na druhú žrď, sústredil som sa na to, aby som vystihol správne načasovanie. Situácia to nebola jednoduchá ani pre brankára, ani pre mňa, ale som rád, že to tam padlo,“ opísal gólový moment z 93. min. M. Babjak, pre ktorého to bol tridsiaty presný zásah v drese MFK Vranov.

Najmä v druhom polčase mal Vranov podstatne viac z hry. Jeho hráči si vypracovali viacero šancí a napr. priamy kop Lukáša Kulicha zastavila žrď. „Možno keby sa nám podarilo vyrovnať skôr, možno keby mi rozhodcovia uznali môj gól, dokázali by sme výsledok otočiť. Určite sa chceme nuly na konte víťazstiev na súperových ihriskách zbaviť čím skôr a keďže sme od toho v Poprade neboli ďaleko, mrzí nás to o to viac,“ dodal na záver nášho rozhovoru M. Babjak.

FK Poprad – MFK Vranov 1:1 (0:1)

Góly: 12. Škovran – 90. Babjak.

ŽK: 69. Rodák. 88. Šarišský.

Zostava Poprad: Malec – Ferenc, Šimonovič (90. Janigloš), Kočik, Škovran (70. Šarišský), Pollák, Ondruš, Bašista (87. Harčár), Kuc, Hudáček (46. Bryndza), Rodák.

Zostava Vranov: Sudimák – Šuľák (84. Marcinko), Babjak, Tsiupa, Ulianov, Verčimák, Lukáč, Kulich, Digoň, Straka (56. Milenky), Košuda.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!