VAR v V. lige? Derby Hencovce – Bystré by pomohol upokojiť…

Víkendové kolo veľa radosti vranovským tímom neprinieslo. Tri body získali iba Hencovce v derby proti Bystrému. O piatoligovom šlágri kola sa bude ešte pár dní hovoriť s tým, že video z tohto stretnutia bude patriť medzi najpozeranejšie.

IV. liga, Sever – 10. kolo TABUĽKA

Soľ – Stará Ľubovňa 0:4 (0:3)

Prvý polčas sa hral vo vysokom tempe. Domáci sa lídra súťaže nezľakli a v úvodnej 15-minútovke si vypracovali dve príležitosti. Po góle volal najmä samostatný nájazd Bandoľu po Ihnátovej prihrávke, ale Vinclér ho vychytal.

Zápas sa lámal v 32. min., kedy hráči Soli signalizovali ofsajd a Ujčík otvoril skóre do prázdnej brány. Od tohto momentu Stará Ľubovňa vložila do svojho výkonu ešte viac sebavedomia, ktoré do polčasovej prestávky potvrdila ďalšími dvoma presnými zásahmi.

Napriek tomu, že po zmene strán tempo pokleslo a hra sa odohrávala väčšinou medzi šestnástkami, obidvaja súperi si vypracovali po dve dobré šance. Kým Soli neboli súdené zaznamenať ani čestný úspech, na konečných 0:4 upravil Lapoš.

Góly: 32. Ujčík, 39. Lapoš, 45. Tóth, 60. Lapoš.

Zostava Soľ: Petro – Mihál, Dubas, Matta, Zubko, Hajník, S. Dvorjak, Bandoľa, Ihnát, Duda, Miroslav Sakala (46. Keresteš).

Bardejovská Nová Ves – Nižný Hrušov 1:0 (0:0)

V zápase tabuľkových susedov už v 1. min. postupoval sám na bránu Kotľár, ale v gólovej pozícii minul bránu. Rovnako na konci úvodnej 10-minútovky nevyšiel lob ani Batrinovi.

Domáci boli kombinačnejší, loptu mali viac vo svojom držaní, podnikli viacero krídelných akcií, po ktorých sa síce dostávali k zakončeniu, no nemierili presne.

O osude stretnutia rozhodla 57. min., kedy sa presadil Lukáč a hoci sa hráči N. Hrušova snažili zvýšiť obrátky, vyrovnať sa im nepodarilo. Domáci mohli poistiť svoje vedenie v 79. min., ale Lukáč pokutový kop nepremenil. V 82. min. mohol predsa len vyrovnať po Polačkovom rohovom kope hlavičkujúci Dobranský, lenže domáci obranca loptu smerujúcu do brány vykopol.

Góly: 57. Lukáč.

Zostava Nižný Hrušov: Klamár – Orosi, Marcinko, Begala (55. Horský), Polačko, Sabol, Kotľár, Dobranský, Pačuta, Veliký, Batrin.

V. liga, Vihorlatsko-Dukelská TABUĽKA

Stakčín – Zámutov 3:1 (1:1)

V amatérskom futbale je rozhodujúce nechať na hracej ploche „srdce“ a z tohto uhľa pohľadu vyhral Stakčín zaslúžene, pretože jeho hráči premenili túžbu po víťazstve na bojovný výkon s nasadením. Hostia hrali profesorsky a to im na lepší výsledok nestačilo.

Domáci išli do vedenia v 8. min., keď si za obranu nabehol Suško a otvoril skóre. Zámutovčania síce ešte v prvom polčase vyrovnali a hoci sa zdalo, že majú optickú prevahu, nič to pre konečný výsledok neznamenalo.

Stakčín sa tlačil za víťazstvom a po zmene strán sa dočkal dvakrát. Dôležitý bol rýchly gól po návrate z kabín, kedy Guľák trafil parádne krížnou strelou. Tretiu poistku pridal dôrazný Suško. Napriek tomu mohli byť ešte diváci svedkami drámy, ale Mikča v 87. min. pokutový kop nepremenil.

Góly: 8. Suško, 47. Guľák, 74. Suško – 27. Mikča.

Zostava Zámutov: Balint – Hrivňák, Orosi, Mikča, Kolník (74. Vidlička), Ihnát, Kovalík, Babinský, Béreš, Soták (61. Sivák), Ovšák (61. Biž).

Ptičie – Žipov-Čierne 3:0 (0:0)

V dôležitom stretnutí pre obidva tímy začali aktívnejšie domáci, ale postupne sa hra vyrovnala a dokonca sa v samostatnom nájazde ocitol M. Cigán, ktorý však dovtedy váhal so zakončením, pokiaľ mu ju dobiehajúci súperov obranca neodkopol.

V druhom polčase sa zápas zlomil po hodine hry. Najskôr sa Z. Cigán jasličkami na polovici ihriska zbavil domáceho stopéra, ale samostatný nájazd zakončil vedľa brány. Ptičie vzápätí udrelo po brejkovej situácii, kedy loptu z päťky dorazil do siete Pavlulik. V priebehu ďalších siedmich minút trafili tečovanými strelami Kičina s Veselovskyym a Stakčín už dobre rozbehnutý zápas z rúk nepustil.

Góly: 67. Pavlulik, 71. Kičina, 74. Veselovskyy.

Zostava Žipov-Čierne: Verčimák – Matta, Ocilka, M. Čabala (46. S. Čabala), Žipaj, M. Cigán, Z. Cigán, Gordan, Petro, K. Cigán, Poláček (75. Dvorjak).

Vechec – Kamenica nad Cirochou 1:3 (0:1)

Hostia išli do vedenia už po piatich minútach hry, kedy sa na rohu šestnástky presadil najlepší hráč Kamenice Lazúr a Štofík pohodlne skóroval.

Vechec tento moment nezlomil. Nováčik si vypracoval aj šance, jeho hráči sa dvakrát dožadovali pokutového kopu, ale presadiť sa gólovo im nebolo súdené.

V druhom polčase bola Kamenica maximálne efektívna, keď sa vďaka Kocovi s Čabákom dostala do trojgólového vedenia. Domáci z viacerých šancí využili len jednu v závere, kedy sa presadil Uhlík.

Napriek tomu, že Vechec výkonom nesklamal, platí, že vyhralo skúsenejšie mužstvo.

Góly: 88. Uhlík – 5. Štofík, 67. Koc, 79. Čabák.

Zostava Vechec: J. Mitrišin – Leporis, Uhlík, Jachym (46. Hajduch), Veselovský, Hric, Adam, Feško, T. Mitrišin (58. Sejka), Hanusin, Habina (78. Baran).

Hencovce – Bystré 4:1 (2:1)

Ak by bol v tomto stretnutí k dispozícii VAR, videorozhodca by sa na nedostatok práce sťažovať nemohol. Konečný výsledok hovorí síce jasne, ale Bystré futbalovo rozdielom triedy neprepadlo. Domáci však boli efektívnejší v zakončení a pokiaľ veríte na futbalovú šťastenu, tak im dopomohla k dvom dôležitým gólom. Naopak, ku cti hostí slúži, že aj v početnej nevýhode a za stavu 1:3 to nezabalili. Pokiaľ by boli v koncovke nekompromisnejší, mohli zarobiť na poriadnu drámu.

Domáci si od úvodu dávali záležať na pozornej defenzíve, aj preto boli o čosi aktívnejší hráči Bystrého. Do šachovej partie bez výraznejšej príležitosti prehovorili Hencovce prvýkrát v 12. min. – O. Venceľ podržal loptu pre T. Dzurinu, ktorý zakončil spoza šestnástky. Paluba čakal prízemnú strelu ležiac na zemi, no lopta pred ním nadskočila, nešťastne ho preskočila a skončila v sieti.

Po dvoch strelách z uhla Kosa a O. Venceľa do bočnej siete udrelo Bystré. V 25. min. prihrával po zemi od autovej čiary Tkáč, Kovaľ so Suchým na loptu nedosiahli, Žipaj sa nenechal strhnúť, nespanikáril, rutinérsky si počkal a zakončil do prázdnej brány.

Prvý moment, ktorý vyvolal vášne prišiel v 40. min. T. Dzurina zahrával z ľavej strany priamy kop a trafil v múre stojaceho Ľ. Jankoviča, ktorý si rukou chránil tvár. Hlavný rozhodca Greško posúdil jeho hranie rukou ako nedovolené, nariadil pokutový kop a stredopoliarovi hostí ukázal žltú kartu. Keďže jednu už mal, putoval predčasne pod sprchy. O. Venceľ sa z bieleho bodu nemýlil.

V 45. min. centroval opäť Tkáč. Lopta prepadla do šestnástky a hostia sa dožadovali pokutového kopu za ruku jedného z domácich hráčov. Greško nechal pokračovať v hre a pred Suchým sa ocitol zoči-voči M. Jankovič. Brankár Hencoviec však vytiahol jeden zo svojich fenomenálnych zákrokov.

Vášne vzplanuli aj v nadstavenom čase. Tkáč zoťal Maľára a okamžite vznikol konflikt, po ktorom boli napomínaní Mikita s M. Hatalom.

Domáci položili ďalší dôležitý pilier svojho víťazstva päť minút po návrate z kabín, kedy po rohu poskakovala lopta pri bližšej žrdi dovtedy, pokiaľ ju do siete nedokopol O. Venceľ.

Napriek tomu, že stretnutie sa pre Bystré nevyvíjalo priebehom, ani emóciami podľa predstáv, jeho hráči to nezabalili. Pokiaľ niekto prišiel na druhý polčas a neprepočítal si futbalistov na obidvoch stranách, netušil by, že hostia hrajú v početnej nevýhode.

Domácim bolo horúco najmä pri dvoch priamych kopoch Lupča, ktorý je strelcom par excellence, no v týchto prípadoch svoju exkluzívnu trefu z Čierneho nenapodobnil. V 73. min. sa presadil individuálne a jeho delovka spoza šestnástky zaletela pol metra nad bránu.

V 85. min. priťukol Soták Tkáčovi, ktorý mal v posledných zápasoch výbornú formu, avšak tentokrát vo vyloženej príležitosti minul.

Hlavný rozhodca si sympatie hosťujúceho tímu nezískal ani po prieniku a páde Komára v šestnástke súpera, pretože už urobil pohyb rukou s píšťalkou smerom k ústam, lenže nakoniec si to rozmyslel… Preto sme v úvode písali o tom, že VAR by sa v tomto stretnutí hodil ako soľ v chlebe.

Keďže hostia hrali vabank, Hencovčania sa snažili vyrážať do rýchlych kontier. Po viacerých ofsajdových verdiktoch sa nakoniec dočkali v nadstavenom čase. Po akcii Jakuba s Kosom pohodlne uzavrel účet stretnutia Maľár.

Góly: 12. Dzurina, 40. (pok. kop); 48. O. Venceľ, 90. Maľár – 25. Žipaj.

ČK: 39. Ľ. Jankovič (po 2. ŽK).

Zostava Hencovce: Suchý – Kovaľ, Mikita, Šimko, Zubko, M. Dzurina, T. Dzurina (57. Jakub), Hudák (82. Štefaňák), Maľár, Venceľ, Kos.

Zostava Bystré: Paluba – Ľ. Jankovič, Feč, L. Pivovarník, Jozef Pivovarník, Komár, M. Jankovič (61. O. Hatala), Lupčo, Turcovský, Tkáč (86. J. Pivovarník), Žipaj (71. Soták).

VI. liga, ObFZ – 7. kolo TABUĽKA

Rudlov – Sedliská 0:0

Kamenná Poruba – Sačurov 0:8 (0:5)

Góly: 16. D. Tokár, 27. D. Tokár, 35. Capko, 43. Tkáč (vl. gól), 44. Capko, 72. Kundráš, 82. Novický, 88. Orosi.

Tovarné – Pod Šibenou Roma 4:1 (2:1)

Góly: 8. Šeba, 30. Šeba, 67. Reby, 74. Funket – 44. Lacko.

Sečovská Polianka – ŠK Roma Zámutov 3:4 (2:1)

Góly: 34. Vaňo z 11 m, 43. Chromý, 60. Vaňo – 12. Huňák, 55. Kaliáš, 64. Huňák, 71. Mitráš.