V Zámutove zničil oheň seno pripravené na balíkovanie

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Po požiari pšenice v katastri Sačurova počítali škody aj poľnohospodári v Zámutove. V prípade piatkového požiaru začali vranovskí policajti trestné stíhanie pre prečin poškodzovania cudzej veci.

Ako informuje polícia, z doposiaľ presne nezistených príčin začalo horieť v piatok popoludní. Plamene zachvátili trávnatú plochu a pokosené seno, ktoré bolo pripravené na balíkovanie. To všetko na ploche 9 hektárov. Spôsobená škoda bola predbežne vyčíslená na 3000 eur.

„V súvislosti s horúcim počasím, ktoré zavládlo na našom území apelujeme na občanov, aby nezakladali otvorené ohne a nevypaľovali trávu. Taktiež žiadame fajčiarov, aby sa pri návšteve lesa a lúk správali zodpovedne a nezahadzovali žeravé ohorky z cigariet. V tomto horúcom a suchom počasí ľahko dôjde k vznieteniu a následnému požiaru, ktorý následkom pôsobenia vetra môže dosiahnuť obrovské rozmery, čo v konečnom dôsledku môže znamenať rozsiahle škody na majetku,“ upozornil hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Daniel Džobanik.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!