V V. lige dominujú vranovské tímy, zaujalo aj 7 gólov M. Dzurovčina

Autor

IV. liga, Sever – TABUĽKA

8. kolo

FK Soľ – ŠK Záhradné 1:3 (0:1)

O osude stretnutia rozhodla efektivita Záhradného v koncovke, kým Soľ najmä v druhom polčase pohorela na tom, že z viacerých tutoviek premenila iba jednu.

Domácich zaskočil úvod, keď nepresnú rozohrávku na polovici ihriska hasili faulom pred vlastným pokutovým územím a Dokić trafil z priameho kopu parádne.

Keďže hostia sa zatiahli pred šestnástku, pred hráčmi Soli stála úloha odomknúť obranný val súpera, ktorý v prvom polčase výraznejšie prekonať nedokázali.

Po zmene strán sa v 47. min. presadil strelecky Stošić, no domáci to nevzdávali. Po hodine hry napriahol Matúš Sakala a loptu šikovne špičkou kopačky tečoval do siete Ihnát. Od tohto momentu sa začal v podaní strelcov Soli festival zahodených šancí. Najbližšie ku gólu mal Miroslav Sakala, ktorého najskôr zázračne vychytal Kuchár a v ďalšej príležitosti z bezprostrednej blízkosti hlavou minul. Presadiť sa nebolo súdené ani Zubkovi, ktorý dorážkou trafil žrď a Bandoľova obaľovačka sa taktiež len obtrela o konštrukciu brány.

Záhradné potvrdilo svoje víťazstvo definitívne v 90. min., keď sa po kontre do otvorenej obrany presadil Stošić.

Góly: 60. Ihnát – 8. Dokić, 47. Stošić, 90. Stošić.

Zostava FK Soľ: Petro – Mihál, Dubas, Matúš Sakala, Zubko, S. Dvorjak, Hajník, J. Dvorjak (22. Miroslav Sakala), Halas (57. Keresteš), Bandoľa, Ihnát.

TJ Belá nad Cirochou – FK Nižný Hrušov 1:1 (1:1)

Prvú polhodinu sa hral opatrný futbal. Obidve mužstvá si však vypracovali po jednej príležitosti – domáci nastrelili brvno a Marcinkove zakončenie stihla v poslednej chvíli zblokovať obrana súpera.

V záverečnej 10-minútovke prvého polčasu sa však dianie na trávniku rozbehlo na plné obrátky, pričom hráči jedného, aj druhého tímu sa snažili presadiť predovšetkým z krídelných priestorov a diváci videli zaujímavý rýchly futbal. V najväčšej príležitosti v tomto úseku hry podržal svoj tím pri samostatnom nájazde súpera Klamár.

Skóre sa prvýkrát menilo v 49. min., kedy bol faulovaný Dobranský a pokutový kop premenil Marcinko.

V nervóznejšom druhom polčase sa Belá tlačila za vyrovnaním a jej hráči sa dočkali tri minúty pred koncom, kedy sa z druhej penalty v zápase presadil Karľa.

Góly: 87. Karľa z 11 m – 49. Marcinko z 11 m.

Zostava FK Nižný Hrušov: Klamár – Marcinko, Begala, Polačko, Š. Sabol, Kotľár (90. Pavlov), Horský (46. Veliký), Dobranský, A. Sabol (46. Varga), Biž (46. Bohdanov), Pačuta (79. Batrin).

V. liga, Vihorlatsko-Dukelská – TABUĽKA

6. kolo

TJ Družstevník Dlhé nad Cirochou – FK Tatran Zámutov 1:3 (1:0)

Napriek tomu, že v prvom polčase boli diváci svedkami vyrovnaného priebehu, predsa len do vedenia išli domáci, keď sa po nešťastnom odraze lopty od súperovho protihráča dostal k zakončeniu P. Krivjanský a otvoril skóre.

Líder súťaže postupne prevzal iniciatívu a v druhom polčase po prestriedaní definitívne otočil futbalový pomer síl na svoju stranu, čo potvrdili aj tromi gólmi.

Góly: 26. P. Krivjanský – 74. Sivák, 81. Sivák, 84. Kolník z 11 m.

ČK: 83. J. Krivjanský.

Zostava FK Tatran Zámutov: Balint – Hrivňák, Orosi, Mikča, Soták (58. Babinský), Červeňák, Kolník, Ihnát, Ovšák (58. Sivák), Biž (77. Béreš), Vidlička (53. Frištik).

OFK Tatran Kračúnovce – FK Žipov-Čierne o.z. 2:0 (1:0)

Žipov-Čierne odohral v Kračúnovciach smolný zápas, pretože hostia napriek viacerým výborným príležitostiam na body nedosiahli.

Domáci vstúpili do stretnutia náporom a hoci mali územnú prevahu, k vyloženým šanciam sa neprepracovali. Hostia sa postupne osmelili a Hlad po šesťdesiatmetrovom šprinte z päťky nevystrelil, ale prihrával horšie postavenému Žipajovi, ktorému strela nesadla.

Po polhodine hry ukázal hlavný rozhodca Vasilenko na odkop od brány, no po signalizácii asistenta rozhodcu svoj verdikt zmenil a nariadil pokutový kop, z ktorého otvoril skóre J. Peržel.

Druhý polčas sa niesol v podobnom duchu. Kračúnovce mali optickú prevahu, ale súper prehusťoval stred poľa a navyše sa jeho hráčom darilo vyrážať do rýchlych brejkov. Pri jednom z nich unikol po krídle Žipaj a po jeho prihrávke M. Cigán netrafil prázdnu bránu. Následne Poláček obtrel loptu o žrď a hoci v závere prešli hostia po vysunutí Mattu na hrot na hru s tromi obrancami, vyrovnať sa im nepodarilo. Naopak, domáci po rýchlom brejku pridali v závere druhý gól a duel už doviedli do víťazného konca.

Góly: 31. J. Peržel z 11 m, 79. M. Perzeľ.

Zostava FK Žipov-Čierne o.z.: Verčimák – Matta (74. Dvorjak), S. Čabala, Ocilka, M. Čabala, Žipaj, M. Cigán, Poláček, K. Cigán, Hlad, Glod.

TJ Ptava NV Ptičie – OFK Tatran Bystré 0:3 (0:1)

Napriek tomu, že hostia boli papierovým favoritom, rozbiehali sa pomalšie. Ptičie bolo v úvode súperovi viac ako vyrovnaným súperom, no Bystré po polhodine hry preplo na vyššie obrátky. Jeho hráči zvýšili pohyb, zlepšili ponukovú činnosť a výsledkom bol úvodný presný zásah Žipaja, ktorú zakončil akciu Komára s Lupčom.

Domáci do druhého polčasu vstúpili aktívne, ale v 56. min. nastrelili z pokutového kopu brvno a v ďalšom priebehu už Tatran drámu nepripustil. Hostia kontrolovali hru, pričom dvoma zlepenými gólmi definitívne potvrdil ich víťazstvo kanonier Tkáč.

Góly: 41. Žipaj, 66. Tkáč, 67. Tkáč.

Zostava OFK Tatran Bystré: Paluba – J. Pivovarník (86. P. Hatala), Feč (86. Molitoris), L. Pivovarník, Tabiš, Komár, Lupčo, Turcovský, Ľ. Jankovič (78. M. Hatala), Tkáč (86. P. Pivovarník), Žipaj (72. Minár).

FK Vechec – TJ Družstevník Borov 2:4 (2:1)

Borov potvrdil futbalovú kvalitu a hoci sa zápas v prvom polčase nevyvíjal v jeho prospech, po zmene strán  jeho hráči otočili skóre rutinérskym spôsobom.

Domáci sa ujali vedenia po Kimákovom vlastencovi. Hráči Vechca sa síce snažili reagovať v ďalšom priebehu brejkovými situáciami, no Borov bol futbalovejším tímom a v 34. min. vyrovnal zásluhou Bogrica.

V 44. min. zahral vo vlastnom pokutovom území rukou Kimák, ktorý bol po druhej ŽK vylúčený a penaltu premenil Habina.

Paradoxne tento moment nováčikovi nepomohol. Hostia sa v početnej nevýhode zomkli, zvýšili obrátky, lepšie sa pohybovali a napriek tomu, že mali v poli o jedného hráča menej, dokázali napr. zbierať drvivú väčšinu odrazených lôpt. Borovčania svoj druhopolčasový výkon korunovali troma gólmi a zaslúžene vyhrali.

Góly: 11. Kimák (vl. gól), 45. Habina z 11 m – 34. Bogric, 64. Olah, 78. Olah, 85. Teraz.

ČK: 44. Kimák.

Zostava FK Vechec: Petro – Leporis, Uhlík, Jachym, Hric, Adam, Husivarga (63. Hajduch), Veselovský, Feško, Mitrišin (63. Hanusin), Habina (79. Talian).

OFK Hencovce – ŠK Slávia Lackovce 4:1 (2:0)

Domáci začali aktívnejšie, čo potvrdili hneď po dvoch minútach hry. Po Mikitovom pase potiahol akciu Šimko a po faule v pokutovom území súpera na Hudáka premenil penaltu O. Venceľ. O ďalších sedem minút po strele M. Dzurina dorazil loptu do siete Kos a Hencovce viedli komfortne 2:0.

Postupne sa do hry dostali aj Lackovce a hoci hráči Slávie boli futbaloví, ich snaha končila na defenzívnom bloku Hencoviec. Naopak, v zaujímavých pozíciách sa ocitli Hudák, Kos, či dvakrát Zubko, no skóre sa nemenilo.

V drese hostí bol najbližšie ku gólu Ljubarskij, ktorého zakončenie po rýchlej akcii vytiahol spod brvna Soták parádnou robinsonádou.

Domáci brankár sa pri ďalšej príležitosti vyznamenal aj po zmene strán, čím udržal na kopačkách spoluhráčov potrebný pokoj. V 50. min. sa v úlohe asistujúceho architekta predviedol Šimko a Kos s tutovkou naložil rutinérsky. Po niekoľkých nepremenených šanciach Hencoviec ožili aj hostia, za ktorých nepriaznivý výsledok korigoval Harakaľ. Ten istý hráč mohol zápas zdramatizovať ešte viac, keď o pár minút po svojom presnom zásahu trafil žrď… Lackovce mohli znížiť aj z ďalšej akcie, no Soták pri samostatnom nájazde zatiahol roletu. V 88. min. ešte Vaško vychytal Maľára, avšak z následného rohu uzavrel účet stretnutia O. Venceľ.

Góly: 2. O. Venceľ z 11 m. 9. Kos, 50. Kos, 88. O. Venceľ – 63. Harakaľ.

Zostava OFK Hencovce: Soták – Kovaľ, O. Venceľ, Mikita, Šimko, Zubko, T. Dzurina (59. Jakub), M. Dzurina, Hudák, Hanusin (46. Maľár), Kos (70. Gazdík).

VI. liga, ObFZ Vranov – TABUĽKA

5. kolo

OcFK Dlhé Klčovo – 1. FC Čaklov 9:0 (4:0)

Góly: 2. Kováč, 23. Dzurovčin, 32. Dzurovčin, 43. Vasiľ, 57. Dzurovčin, 63. Dzurovčin, 77. Dzurovčin, 79. Dzurovčin, 88. Dzurovčin.

OcFK Kamenná Poruba – FK Sedliská 1:3 (0:2)

Góly: 71. Serafín – 2. Polák, 6. O. Murín, 65. Mucha.

FK Javorina Rudlov – ŠK Roma Zámutov 1:0 (0:0)

Gól: 80. Jurko.

TJ Družstevník Tovarné – OFK Sečovská Polianka 4:1 (1:0)

Góly: 21. Funket, 58. Bratko, 73. J. Šeba, 90. Sabol – 80. Vaňo.

FK Tatran Zámutov B – Pod Šibenou Roma 5:2 (2:1)

Góly: 18. P. Feri, 38. D. Feri, 48. M. Feri, 61. M. Feri, 90. M. Feri – 33. P. Lacko, 81. P. Lacko.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!