V pondelok otvára svoje brány aj stropkovský Park zvierat

imrich.mako@vranovske.sk
Autor
Od pondelka 11. mája bude vďaka uvoľneniu opatrení súvisiacich so zabránením šírenia nového koronavírusu sprístupnený verejnosti areál stropkovského Parku zvierat. Sezóna tak začne len s miernym oneskorením, keďže každoročne otvárajú zhruba v polovici apríla.
Jedna z najnavštevovanejších turistických atrakcií regiónu je v správe mestského podniku Služba, vedúcim strediska ostáva niekdajší riaditeľ zaniknutého CVČ Fauna Kamil Soóš. „Pred nadchádzajúcou sezónou sme sa zamerali hlavne na rozsiahlejšie rekonštrukcie starých voliér. Kvôli legislatíve sme tiež nútení prehodnotiť držanie niektorých zvierat, hlavne šeliem, a preto by sme postupne chceli zmeniť aj zameranie Parku,“ priblížil K. Soóš. V tomto roku budú novinkou exotické vtáky, pribudli alexandre čínske a malé, mníchy šedé, papagáje kráľovské a spevavé. Do budúcnosti uvažujú nad chovom veľkých papagájov ara.
V stropkovskom Parku zvierat sa aktuálne nachádza viac ako 30 druhov zvierat od vtákov, plazov, hlodavcov až po primáty, ktoré by sa v najbližšej budúcnosti mali takisto dočkať nových voliér.
Až do odvolania bude Park otvorený s viacerými obmedzeniami. „Nebude sprístupnené detské ihrisko a zatvorené bude aj vivárium. Do areálu budú môcť vstúpiť iba návštevníci s rúškom alebo inou vhodnou pokrývkou zakrývajúcou nos a ústa. Dezinfekčné prostriedky budú návštevníkom k dispozícii pri vstupe do Parku i na toaletách, ktoré budeme častejšie dezinfikovať. Apelovať budeme aj na disciplinovanosť návštevníkov, aby sa zbytočne nezhlukovali a dodržiavali minimálne 2-metrové odstupy,“ doplnil K. Soóš.
Park zvierat bude otvorený denne od 10.00 do 17.00 hod., počas letných mesiacov do 18.00 hod. Vstupné ostáva nezmenené, dospelí zaplatia 1,50 eur, deti od 3 rokov 1 euro, pre skalných návštevníkov je tiež možnosť zakúpenia rodinných vstupeniek. Sezóna by mala trvať do konca októbra.
Redakciu informoval hovorca mesta Stropkov Peter Novák. FOTO: zoostropkov.sk.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!