V poli za Sačurovom našli lietadlo. Polícia nevylučuje prácu pašerákov

  • Obce
  • Dátum: 20.09.2020
imrich.mako@vranovske.sk
Autor

V kríkoch na poli pri obci Sačurov bolo nájdené padnuté malé ľahké lietadlo. Polícia dostala hlásenie v nedeľu dopoludnia, pričom pracuje aj s verziou, že mohlo byť využívané na pašerácku činnosť, keďže nemalo poznávacie značky. Ako prvá o tomto prípade informovala televízia Markíza.

Zatiaľ nie je jasné, či lietadlo pristálo núdzovo alebo padlo. V jeho blízkosti sa totiž nikto z posádky nenachádzal. Polícia v týchto chvíľach prehľadáva okolie, pretože okrem nahlásenia jeho polohy v poli nemá od svedkov k dispozícii žiadne ďalšie informácie.

K podobnej udalosti došlo aj v roku 2015 za obcou Nižný Hrušov. Vtedy lietadlo objavil predseda miestneho poľnohospodárskeho družstva. Ministerstvo vnútra SR v tejto súvislosti priznalo, že dvojmiestne lietadlo typu Zlín Z-37 (čmeliak) monitorovalo kvôli podozreniu z pašovania cigariet. Aj v tomto prípade sa pri stroji nenachádzala žiadna posádka.

Podľa našich informácií nie je vo vranovskom okrese prelet podobných lietadiel so stopami po pristáti na poliach, vrátane odtlačkov od pneumatík motorových vozidiel, ojedinelým javom, ako by sa na prvý pohľad mohlo laickej verejnosti zdať.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!