V okrese miznú propán-butánové fľaše, vo Vranove kradli mladiství

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Polícia vo svojom pravidelnom prehľade tlačových správ informuje o objasnenej krádeži prepraviek a krádeži propán-butánových fliaš. Hencovce však nie sú jedinou obcou, kde došlo k ich odcudzeniu.

Ku krádeži propán-butánových fliaš pred budovou jednej z predajní v Hencovciach došlo v dobe medzi 15. a 20. decembrom 2022. Poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru vo Vranove nad Topľou vedie v tejto súvislosti trestné stíhanie pre prečin krádeže. „Zlodej ukradol 3 kusy 10 kilogramových propán – butánových tlakových fliaš z plechovej skrine, ktorá bola  uzamknutá visiacimi zámkami. Poškodená spoločnosť vyčíslila škodu na cca 190 eur,“ uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová. Podľa našich informácií došlo začiatkom decembra k rovnakej krádeži aj v obci Poša, preto je otázkou, či ide o dva na sebe nesúvisiace prípady alebo za nimi stojí organizovaná skupina.

Polícia zároveň objasnila krádež, ktorá sa stala v skorých ranných hodinách 27. októbra 2022. Pripomenieme, že v jednom z obchodných domov na Hronského ul. vo Vranove nad Topľou vtedy došlo ku krádeži 49 prepraviek spolu s 320 prázdnymi fľašami. „Vyšetrovaním bolo preukázané, že skutku sa dopustili dvaja mladíci vo veku 15 rokov pochádzajúci z obce Kamenná Poruba, ktorí boli z uvedeného trestného činu aj obvinení. Pri krádeži boli aj ďalší dvaja chlapci a to vo veku 11 a 12 rokov. Tí však nie sú vzhľadom na ich vek trestne zodpovední,“ informovala J. Ligdayová.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!