V MsDK dezinfikujú priestory vysokoúčinným produktom na báze striebra

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Éra COVID-19 zasiahla aj slovenskú kultúru, preto je dôležité, že napr. v meste Vranov nad Topľou dovolila epidemiologická situácia zrušiť zákaz organizovania hromadných športových a kultúrnych podujatí. Stále však platí dodržiavanie opatrení nariadených Úradom verejného zdravotníctva SR, pričom na prvom mieste sú hygienické štandardy, ktoré eliminujú komunitné šírenie nového koronavírusu. Mestský dom kultúry vo Vranove nad Topľou začal v tejto súvislosti používať na dezinfekciu estrádnej sály a kina Mladosť overený certifikovaný dezinfekčný produkt NanoSilver Desinfekt na báze striebra.

Verejnosti kultúra chýba. O to viac zaujala novinka vo vranovskom Mestskom dome kultúry, kde začali používať ekologicky nezávadný dezinfekčný produkt. Nanosilver Desinfekt efektívne eliminuje až 99.9% baktérií, vírusov a plesní, ako Coronavirus (COVID-19), Salmonela, E.Coli, Pseudomonas, Aeruginosa, Legionella Pneumophila, Anthrax, Staphylococcus, chrípkové vírusy a Novovirus, či bakterialné endospóry. „Tri základné súčasti kyselina chlórna (HCIO) a peroxid vodíka (H2O2) zvyšujú synergiu spolu so skoloidným polymérom striebra (AG+). Bakteriálny efekt nastupuje rýchlejšie a oveľa intenzívnejšie, ako keby každá zo súčastí bola použitá zvlášť. NanoSilver je obzvlášť účinný k dezinfekcii klimatizácii a priestorov pred rekontamináciou baktériami a vírusmi,“ citujeme z facebookovej stránky Kultúra Vranov.

Tento baktericídny prostriedok je určený pre dezinfekciu uzatvorených priestorov. Vhodný je ako náplň do ultrazvukových zvlhčovačov vzduchu vytvárajúcich hmlu, ktoré sú používané počas kultúrnych podujatí alebo v bytových, hotelových, kancelárskych a výrobných priestoroch. NanoSilver Desinfekt je overený aj vďaka jeho využívaniu v zdravotníckych a školských zariadeniach. „Tento produkt používame pred predstaveniami, pretože pre ľudský organizmus je neškodný, práve naopak je napr. súčasťou sprejov do nosa pri prechladnutí alebo sa používa v prípravkoch na dezinfekciu rán, či pri zápaloch. Po aplikácii by malo vydržať sterilné prostredie tri dni, ale ak máme plné kino, na druhý deň ho pred ďalším filmovým predstavením aplikujeme opäť, aby sme naozaj pripravili maximálne bezpečné prostredie,“ vysvetľoval poverený riadením Mestského domu kultúry vo Vranove nad Topľou Peter Novák.

Kompletný program kultúrnych podujatí v Mestskom dome kultúry vo Vranove nad Topľou a kina Mladosť nájdete na www.kulturavranov.sk.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!