V MFK Vranov poznajú výsledky testov na COVID-19, posilou je N. Kačmarčík

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Hráči MFK Vranov sa vracajú do tréningového procesu. Zverencov trénera Romana Lazúra čakajú dva anglické týždne. Novým hráčom v kádri je odchovanec MFK Stará Ľubovňa 23-ročný Nikolas Kačmarčík.

A-mužstvo MFK Vranov nastúpilo do karantény po pozitívnom teste jedného z hráčov na COVID-19 v stredu minulý týždeň. Vzápätí bol otestovaný celý tím, vrátane realizačného štábu. Nový koronavírus sa síce potvrdil ešte u jedného z hráčov, no keďže ostatní sú negatívni, dnes absolvujú prvý tréning.

Vranovčania sa však budú musieť vysporiadať s nahusteným programom. MFK totiž okrem víkendových stretnutí vo Svidníku a doma s Krompachmi nastúpi 14. októbra v Sobranciach, resp. 21. októbra privíta Bardejovskú Novú Ves. „Samozrejme, budeme musieť zmeniť týždenný tréningový mikrocyklus. Do úvahy potrebujeme brať to, že chlapci sa vracajú do tréningu po desiatich dňoch, preto budeme musieť korigovať ich zaťaženie a skôr pôjdeme do taktických vecí. Stále nie sme v kompletnom zložení, z tohto dôvodu budeme rotovať všetkých hráčov, ktorých máme k dispozícii. Verím, že chlapci budú zdraví a zároveň sa nám podarí naplniť aj výsledkové ambície,“ uviedol tréner MFK Vranov Roman Lazúr.

Ako je známe, R. Lazúr už nemá k dispozícii dvojicu I. Petruk – D. Sabol a zatiaľ nemôže počítať ani s dlhodobo zranenými M. Babjakom, či J. Strakom, ktorý je po operácii. Klub na tento fakt zareagoval angažovaním Nikolasa Kačmarčíka. Odchovanec MFK Stará Ľubovňa pôsobil v mládežníckych kategóriách v Žiline a Prešove. Naposledy nastupoval v drese poľského štvrtoligového LKS Poprad Rytro. „Napriek tomu, že postupne sa naša situácia zlepšuje, stále nie je v porovnaní so začiatkom súťaže optimálna. Potrebovali sme reagovať a dohodli sme sa s Nikolasom Kačmarčíkom. Je to mladý stredový hráč, ktorý nastupoval na pozícii šestky, osmičky, aj desiatky,“ dodal R. Lazúr.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!