V. lige šéfujú vranovské mužstvá, Soľ a Vranov s druhopolčasovými obratmi

III. liga, Východ

Svidník – Vranov 1:2 (0:1)

V týždni sa v kuloároch špekulovalo o tom, že Svidník by mali posilniť viacerí hráči z Poľska. Tieto informácie sa však pri pohľade do súpisky nepotvrdili, aj preto bol, vychádzajúc z tabuľky, papierový favorit jasný.

Napriek tomu išli do vedenia domáci, o čo sa už v 1. min. postaral Haňák. Keďže Vranovčania si v prvom polčase, napriek trom šanciam, nevyladili streleckú mušku, obrat naštartovali až po zmene strán. Najskôr sa po Strakovom centri presadil Popov a v 58. min. sa s odrazenou loptou vysporiadal parádnym spôsobom Lukáč.

„Chalanom do hláv nevidím, ale pocitovo si asi mysleli, že to bude jednoduchší zápas. K tomu sme do stretnutia vstúpili nekoncentrovane, keď sme si neporadili s jednoduchou loptou a inkasovaný gól nikomu na pokoji nepridá. Postupne sme sa však dostali do tempa a hoci súper sústredene bránil, dokázali sme mu z krídelných akcií zatápať. Cez polčas sme si povedali, čo chceme hrať, pomohol nám aj príchod na hrot Erika Burcáka a som vďačný za to, že sme tento duel nakoniec otočili,“ hodnotil tréner MFK Vranov Roman Lazúr.

Góly: 1. Haňak – 48. Popov, 58. Lukáč.

Zostava Vranov: Sudimák – Popov, Lukáč, Babjak, Straka, Vodilka (78. Ficko), Hanuščák, Milenky (46. Burcák), Kulich, Hreha (90. Maďarik), Močić (32. Bohdanov).

IV. liga, Sever

Soľ – Ľubotice 2:1 (0:1)

Domáci sa od úvodu snažili vziať opraty do vlastných rúk. Odmenou pre nich bol priamy kop Hajníka, ktorého strelu brankár hostí s námahou vyrazil. V ďalšom priebehu však prevzali iniciatívu hráči Ľubotíc, ktorí dvakrát nastrelili žrď. V druhom prípade sa zahrával roh a Lopáček už otvoril skóre.

Futbalisti Soli nastúpili do druhého polčasu ako vymenení, pretože pridali na nasadení a dôraze. V 48. min. bol v pokutovom území faulovaný Bandoľa, ktorý si postavil loptu na biely bod a vyrovnal.

V ďalšom priebehu chceli obidve mužstvá strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Do vedenia mohli ísť opäť Ľubotice, ale na bránkovej čiare zasiahol v poslednej chvíli Hajník, ktorý loptu smerujúcu do brány vyhlavičkoval.

O osude stretnutia sa rozhodlo v 80. min., kedy sa prekvapivou skrytou strelou k žrdi presadil spoza šestnástky Mihál.

Upokojiť domácich mohol ešte J. Dvorjak, no jeho strela smerovala v dobrej pozícii nad bránu.

Góly: 48. Bandoľa z 11 m, 80. Mihál – 45. Lopáček.

ČK: 65. Luterančík po 2 ŽK.

Zostava Soľ: Petro – Matúš Sakala, Miroslav Sakala (79. Halas), J. Dvorjak, S. Dvorjak, Dubas, Bandoľa (88. Keresteš), Hajník, Berta (14. Zubko), Mihál, Matta (88. Nemčík).

Marhaň – Nižný Hrušov 3:2 (1:1)

Úvod stretnutia vyšiel hosťom parádne. V 4. min. zakombinovali Palko s Kotľárom a vyrazenú loptu domácim brankárom dorazil do siete Dobranský.

Marhaň sa snažila ťažiť z výškovej prevahy svojich hráčov, čo sa ukázalo pri štandardkách ako rozdielový faktor. Prvýkrát v 10. min. – ponúknutou príležitosťou nepohrdol Diky.

N. Hrušov mohol ísť predsa len do kabín s jednogólovým vedením, ale Dobranský vo výbornej príležitosti prekopol bránu.

Nováčik udrel druhýkrát v 63. min. – v tomto prípade po ďalšej štandarke úradoval Uličný. Radosť domácich trvala len tri minúty, lebo Dobranský vystihol malú domov a rutinérsky upravil na 2:2.

V 74. min. sa opäť po štandardnej situácii odrazila lopta od brvna von zo šestnástky, odkiaľ ju na bránu napálil Pankuch a nedal Klamárovi žiadnu šancu.

Hostia sa nechceli zmieriť s týmto priebehom, no Palko, či Polačko v tutovkách nepochodili.

Marhaň si v remízovom zápase pripísala na konto prvé víťazstvo, ktoré domáci mohli dvakrát poistiť, no Klamár svoj tím v obidvoch prípadoch podržal.

Góly: 10. Diky, 63. Uličný, 74. Pankuch – 4. a 66. Dobranský.

Zostava Nižný Hrušov: Klamár – Galik, Begala (56. Pavlov), Š. Sabol, Palko, Kotľár, Polačko, Dobranský, Orosi, A. Sabol, Biž.

V. liga, Vihorlatsko-Dukelská

Vechec – Hencovce 1:4 (0:1)

Hrdinami Hencoviec bola v tomto stretnutí dvojica Stanislav Soták – Matúš Dzurina. V situáciách, kedy išlo futbalovo do tuhého, dokázali byť rozdielovými hráčmi.

Hencovce mohli viesť 2:0 už na konci úvodnej 10-minútovky, ale najskôr sa Šimko vyznamenal pri samostatnom nájazde M. Dzurinu a s obranou za chrbtom zakončil Maľár len slabo do jeho rúk. Vechec reagoval v 11. min., keď Veselovského center neupratal medzi žrde hlavou Jachym. Prvý presný zásah padol po štvrťhodine hry. Hudákovu strelu tečoval Samsely, no hlavný rozhodca neuznal gól pre jeho hranie rukou. Ak by bol na stretnutí VAR, určite by sa táto situácia skúmala…

O tri minúty bol v permanencii opäť Šimko, v tomto prípade zasahoval pred Samselym. Hoci sa napriek horúcemu počasiu hralo vo svižnom tempe, v ďalšom priebehu si už defenzívy na obidvoch stranách strážili útočné výpady súpera. Diváci si opäť zatlieskali v 41. min. – Hric sa síce presadil individuálne, avšak Soták s jeho strelou po zemi problémy nemal.

Naopak, v 45. min. sa od autovej čiary predral Hudák, v pokutovom území zvládol trojicu domácich hráčov a nekompromisne otvoril skóre.

V druhom polčase sa mohlo meniť skóre po hodine hry. K priamemu kopu sa postavil Habina a Soták letiac vzduchom vyboxoval jeho projektil na žrď. Domáci sa predsa len dočkali v 73. min. – Venceľ odhlavičkoval loptu do stredu ihriska, kde si ju našiel nikým neatakovaný Hanusin a strelou k žrdi vyrovnal.

Vechec sa chcel v závere nadýchnuť k obratu. Sebavedomie mu mohla dodať akcia Hrica a hoci Kováč pálil do protihráča, fanúšikovia na tribúne ožili.

Hencovčania však ukázali, že sú zohratým a odolným mužstvom, čo dokonalým spôsobom potvrdili v záverečných desiatich minútach. V 80. min. sa šikovne za päťkou zvrtol M. Dzurina a pohotovo zariadil vedenie 2:1. V 85. min. sa z vlastnej polovice prepracoval k samostatnému nájazdu Kos, ktorého vychytal Šimko a Samselyho dorážku zblokoval Uhlík. Kos sa predsa len dočkal, keď mu v 86. min. ako na zlatom podnose prihrával M. Dzurina.

Napriek tomu, že na svetelnom ukazovateli svietil stav 1:3, nemusela to byť definitíva, pretože po Kosovej kolmici chýbalo strele Zubka okolo spojnice pár centimetrov. V 90. min. sa pretlačil k zakončeniu Talian a Soták predviedol ďalšiu ekvilibristickú parádu. V nadstavenom čase zaúradovali pri centri na druhú žrď O. Venceľ s Gazdíkom a M. Dzurina pridal aj druhý presný zásah v tomto stretnutí.

Góly: 74. Hanusin – 45. Hudák, 79. M. Dzurina, 86. Kos, 90. M. Dzurina.

Zostava Vechec: Šimko – Adam, Uhlík, Leporis, Veselovský, Hric, Slivka (46. Kováč), Feško (81. Talian), Husivarga (65. Hanusin), Jachym, Habina (81. Sejka).

Zostava Hencovce: Stanislav Soták – Kulman (73. Sebastián Soták), O. Venceľ, Mikita, Šimko (68. Demčák), Zubko, M. Dzurina, T. Dzurina (46. Hanusin), Hudák, Maľár (46. Kos), Samsely.

Zámutov – Borov 3:1 (2:1)

Hostia potvrdil povesť mužstva, v ktorom futbalovú kvalitu dvíhajú viacerí bývalí hráči MŠK Tesla Stropkov. Zámutovčania však mali tiež svoj cieľ, pričom o víťazstve mohli rozhodnúť už po prvom polčase. Skóre otvoril v 18. min. Frištik, ale hostia vyrovnali po nešťastnom vlastencovi Hrivňáka. Domáci kanonier, ktorý v prvom zápase nebol k dispozícii, bol pri streleckej chuti a v 41. min. opäť naklonil misky váh na stranu Tatrana.

V druhom polčase sa hra viac kúskovala, pribudla aj nervozita a hoci sa hráči Borova snažili v strede poľa prevziať iniciatívu, vietor z plachiet im vzala 63. min., kedy sa po štandardke presadil v skrumáži Červeňák.

V zápase, ktorý najviac poznačila úmorná horúčava, ponúkli obidve mužstvá slušný futbal, ale domáci si víťazstvo zaslúžili.

Góly: 18. Frištik, 41. Frištik, 63. Červeňák – 33. Hrivňák (vl.)

Zostava Zámutov: Balint – Hrivňák, Mikča, Orosi, Béreš, Ovšák, Babinský (88. Biž), Červeňák, Vidlička (67. Sivák), Kolník, Frištik.

Žipov-Čierne o.z – Bystré 0:1 (0:1)

Derby sa nieslo skôr v konzervatívnejšom futbalovom duchu. Najmä v druhom polčase, kedy by sa žiadal výraznejší tlak domácich, malo Bystré dianie na trávniku pod kontrolou.

Prvý strelecký pokus si v 6. min. pripísal na konto z priameho kopu Lupčo, no jeho strela sa obtrela iba o bočnú sieť. Rovnako cestu medzi žrde si nenašlo ani zakončenie Tkáča v 23. min.

V 26. min. vymyslel výbornú kolmicu aktívny Petro, ale Horvát nebol pred Rozkošom dostatočne dôrazný a brankár hostí ho vychytal. V hľadisku to opäť zahučalo po polhodine hry, kedy domáci zahrávali roh a Čabala v ideálnej pozícii hlavičkoval vedľa brány.

O osude stretnutia sa rozhodlo v poslednej minúte prvého polčasu, keď vzal zodpovednosť na seba Komár. Jeho prienik nedovolene zastavil Matta a Lupčo upratal loptu z priameho kopu nechytateľne do šibenice.

Po zmene strán mali domáci najbližšie ku gólu v 62. min. – M. Cigán však po šikovnej krídelnej akcii zakončilo mimo brány. Podobnou akciou sa jeho spoluhráči predviedli aj o dve minúty neskôr, ale Poláčekov center stiahol Rozkoš spoľahlivo do rukavíc.

Domáci v závere nedokázali súpera pritlačiť a prinútiť ho napr. k fatálnej chybe. Hoci v závere vystúpil Matta až na hrot, spoluhráči nevyužili presnými prihrávkami jeho ofenzívny potenciál. Naopak, hráči Bystrého sa snažili otvorený priestor využiť na kontry, ale pravdou je, že napriek niekoľkým streleckým pokusom z hranice šestnástky nemusel Verčimák zasahovať ani raz.

Gól: 45. Lupčo.

Zostava Žipov-Čierne: Verčimák – Petro, Horoščák, Ocilka, Gordan (85. Glod), J. Žipaj (85. Dvorjak), Horvát (57. Hlad), M. Cigán, Juhás, Matta, Čabala (57. Poláček).

Zostava Bystré: Rozkoš – J. Pivovarník, P. Hatala, L. Pivovarník, Tabiš, Komár, Vaško (21. Minár, 89. Jankovič), Lupčo, Turcovský, Tkáč (89. Čurlík), L. Žipaj.