V areáli ZŠ JUH vo Vranove pribudne nové športovisko – atletická dráha

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

V areáli Základnej školy JUH vo Vranove nad Topľou budú môcť mladé športové nádeje rozvíjať svoj talent na novej atletickej dráhe. Športovisko doplní dve telocvične, džudo halu, vonkajšiu, aj vnútornú posilňovňu, ľadovú plochu a športovú halu, s jej výstavbou sa začne budúci rok.

Vranovská Základná škola JUH už viac ako 20 rokov vytvára a ponúka podmienky na to, aby sa jej žiaci mohli rozvíjať v športových triedach so zameraním na volejbal, džudo a stolný tenis. Z ostatných športov zaujali napr. postupom do celoslovenského finále vo florbale, ale darí sa im tiež v školských súťažiach v basketbale, či hádzanej. Ďalším krokom k doplneniu zázemia je prebiehajúca výstavba atletickej dráhy. „Fyzický a športový potenciál detí sa snažíme rozvíjať všeobecne, k čomu bezpochyby patrí aj atletika. Keď sme však museli plniť so žiakmi limity na 800 alebo 1 000 metrových tratiach, behali sme na asfaltovej pešej zóne pred našou školou, čo neboli vhodné podmienky na to, aby mali pocit, že športujú a musia podať nejaký výkon,“ vysvetľovala riaditeľka ZŠ JUH vo Vranove nad Topľou Zlatica Halajová.

Keďže za telocvičňami bol nevyužitý priestor, po konzultácii s Jánom Krišandom vznikla myšlienka využiť ho na tartanovú atletickú dráhu s dĺžkou 250 metrov a 100 metrovou rovinkou. Dotáciu vo výške 100 000 eur sa podarilo získať počas minuloročného výjazdového zasadnutia vlády SR v Hanušovciach nad Topľou a sumou 22 000 eur prispeje mesto Vranov nad Topľou. „V rámci priestorových možností sme zvolili alternatívu pre atletickú dráhu, ktorá spĺňa kritéria pre športovanie detí. V okolí sú totiž ďalšie základné školy a toto bude aj pre nich možnosť, ako budú môcť športovať v moderných a vhodných podmienkach,“ zdôraznila Z. Halajová.

Vybudovaním atletického oválu, z ktorého výstavbou sa začalo v októbri, sa modernizácia areálu skončiť nemusí. „Uvažujeme s doskočiskom a podľa možností tiež s vrhačským sektorom pre vrh guľou a hod oštepom. Pokiaľ by sme dokázali získať viac finančných prostriedkov, bolo by určite výborné, keby sme dokázali v budúcnosti dobudovať osvetlenie a malú tribúnu,“ dodala Z. Halajová.


Fotogaléria

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!