Titulnú pieseň k filmu Šťastný nový rok 2: Dobro došli zahrá každý muž

  • Dátum: 16.03.2022 / 06:18
imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Šťastný nový rok 2: Dobro došli je voľným pokračovaním úspešnej romantickej komédie ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK. O titulnú pieseň sa postarala kapela Orchester Jeana Valjeana. Daniel Fischer ju napísal, keď so snúbenicou Dominikou Kavaschovou čakali na narodenie ich bábätka.

Príbeh sa začína na Silvestra, keď Marek (Ján Koleník) požiada Hanu (Táňa Pauhofová) o ruku. Jej súhlas rozpúta bláznivý kolotoč udalostí, predchádzajúci ich svadbe v nádhernom prostredí pri „československom“ mori v Chorvátsku.

Trojica Haniných priateliek (Antónia Lišková, Zuzana Norisová, Gabriela Marcinková) a ich rodiny opäť vnášajú do zdanlivo jednoduchej prípravy svadby dobrodružstvo, napätie, zábavu a niekedy aj drámu.

Zatiaľ čo jedna z nich je momentálne bez partnera, druhá má okolo seba hneď dvoch súperiacich sokov a tretia manžela, ktorý svojou bezstarostnosťou už naozaj prekračuje všetky hranice.

Všetci v podstate nechtiac robia všetko pre to, aby zamilovanej dvojici svadbu skomplikovali, alebo ich vlastným príkladom odradili, až tak, že k nej skoro ani nedôjde…

Keďže režisér filmu Jakub Kroner režíroval partii, ktorá si hovorí Orchester Jeana Valjeana, niekoľko klipov, ponúkol titulnú pieseň práve tejto kapele. Herec Slovenského národného divadla, spevák a frontman Daniel Fischer pracoval na skladbe niekoľko mesiacov pred nakrúcaním snímky v čase, kedy sa so svojou snúbenicou Dominikou Kavaschovou tešili na narodenie svojho bábätka. „Chcel som takú pieseň, ktorú by mohol s gitarou zahrať a zaspievať svojej partnerke hociktorý muž v momente, ako sa rozhodne vzťah posunúť na vyšší level. Niečo úprimné a pritom nie patetické. Aby to pôsobilo mierne nemotorne, nie však trápne. Vtipne a pravdivo,“ vysvetľoval Daniel Fischer.

Videoklip vznikol počas nakrúcania filmovej svadby v Chorvátsku. Hoci malo trvať dva dni, plány zmenila víchrica, ktorá zničila všetky rekvizity. Filmový štáb to však nestoplo a klip stihli natočiť za necelú hodinu. „Bola to jediná a posledná možnosť, keď sme mali na pľaci úplne všetkých hercov. Chceli sme využiť autentickosť svadobnej atmosféry. Vzhľadom na to, že sa už stmievalo, mohli sme ísť len na jedenkrát, nakrúcali sme to ako jednozáberovku, bez strihu a v čistej hereckej improvizácii,“ uviedol režisér Jakub Kroner, ktorý do klipu pozval všetkých hercov.

Aktuálnu ponuku Kina Mladosť nájdete na www.kulturavranov.sk a alebo na facebookovej stránke Kino Mladosť Vranov nad Topľou.

Premietanie v kine Mladosť Vranov nad Topľou finančne podporil Audiovizuálny fond.

Šťastný nový rok 2: Dobro došli

Réžia: Jakub Kroner. Scenár: Adriana Kronerová. Kamera: Mário Ondriš. Hrajú: Táňa Pauhofová, Gabriela Marcinková, Antónia Lišková, Zuzana Norisová, Emília Vášáryová, Anna Kadeřávková, Karolína Tkáčová, Nina Petrikovičová, Jiří Bartoška, Ján Koleník, Tomáš Maštalír, Jozef Vajda, Dagmar Havlová, Marek Majeský, Petr Vaněk.

Vstupenky si môžete zakúpiť:

17. marec 2022 o 19.30 hod.:

18. marec 2022 o 17.00 hod.:

18. marec 2022 o 19.30 hod.:

19. marec 2022 o 17.00 hod.:

20. marec 2022 o 19.30 hod.:

23. marec 2022 o 19.30 hod.:

24. marec 2022 o 19.30 hod.:

25. marec 2022 o 19.30 hod.:

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!