RÓMEO + JÚLIA: Ján Ďurovčík sa vráti na javisko vo Vranove po 30 rokoch

  • Dátum: 18.08.2021 / 05:08
imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Slovenské divadlo tanca si s multimediálnym tanečným divadlom RÓMEO + JÚLIA získalo publikom po celom svete. Po New Yorku, Tokiu, Pekingu, Ríme, Londýne, Madride, Helsinkách, či Quebecu prichádza režisér Ján Ďurovčík so svetoznámym príbehom z pera Wiliama Shakespeara aj do Mestského domu kultúry vo Vranove nad Topľou.

Príbeh najznámejších milencov na svete Rómea a Júlia poznáme všetci. Choreograf a režisér Ján Ďurovčík však interpretoval ich love story s novým umeleckým nadhľadom, v ktorom spojil moderný  balet, tanečné divadlo a unikátnu multimediálnu prezentáciu, pretože na pozadí scény je premietaný film, v ktorom účinkujú napr. Richard Müller, Maroš Kramár, či nebohý Andy Hryc a ďalší známi slovenskí umelci. „Príďte svojou účasťou podporiť umelecký kolektív Slovenského divadla tanca. Odmenou vám nebude len nevšedný umelecký zážitok umocnený filmovými dokrútkami s tými najznámejšími osobnosťami Slovenska, ale aj silný pocit spolupatričnosti vďaka vzájomnej interakcii publika s účinkujúcimi. Spolupatričnosti, vďaka ktorej sa nám vždy darí ustáť krízy všetkého druhu, a najnovšie aj tú pandemickú,“ pozýva na svojom webe Mestský dom kultúry vo Vranove nad Topľou.

Zážitok z predstavenia určite znásobí aj fakt, že jednu z úloh si v ňom zahrá Ján Ďurovčík, ktorý pozval do vranovského Mestského domu kultúry špeciálnou videopozvánkou. „Som veľmi rád, že predstavenie RÓMEO + JÚLIA zahráme aj vo Vranove nad Topľou, lebo je to asi po dvadsiatich rokoch, čo so Slovenským divadlom tanca prichádzame do Mestského domu kultúry a bude to asi po tridsiatich rokoch, keď sa u vás postavím na javisko, kde som naposledy vystupoval ešte ako člen súboru Zemplín. Veríme, že prídete v týchto ťažkých časoch, že prídete zažiť moderný balet a fantastické predstavenie, s ktorým sme prešli celý svet. Milí Vranovčania, tešíme sa na vás,“ pozýva v krátkom videu Ján Ďurovčík.

Záštitu nad predstavením prevzal primátor mesta Vranov nad Topľou Ján Ragan.

Vstupenky na tanečné divadlo RÓMEO + JÚLIA, s ktorým Slovenské divadlo tanca vystúpi v Mestskom dome kultúry vo Vranove nad Topľou 27. augusta, si môžete zakúpiť na www.kulturavranov.sk.

FOTO: Slovenské divadlo tanca/Peter Brenkus

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!