Predloha pre Smradov je najpredávanejšou knižnou sériou New York Times

  • Dátum: 30.04.2022 / 01:08
imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Na začiatku bola séria scholastických kníh od autora, ktorý predal viac ako 30 000 000. Vďaka štúdiu DreamWorks Animation prichádza do kín dokonalá animovaná akčná komédia. Animák s (mierne) expresívnym názvom Smradi však rozhodne pobaví.

Za knižnou predlohou stojí austrálsky spisovateľ Aaron Blabey. Príbeh o zločineckej skupine zvieracích vyhnancov, ktorí sa chystajú na svoj najnáročnejší podvod, sa stal napr. najpredávanejšou knižnou sériou The New York Times. A čoho sa ich podvod týka? Chcú sa stať vzornými občanmi.

Keď si ľudia zo štúdia Dreamworks sadli s Aaronom Blabeyom, výsledkom bola spolupráca, ktorá má ambíciu prilákať do kinosál celé rodiny. „Mojím záväzkom voči Aaronovi bolo, že urobíme z filmu zážitok, ktorý bude lepší ako kniha. To znamená zachytiť podstatu a ducha knižnej série a zároveň ju pozdvihnúť tak, aby postavy, príbeh a ich svet boli príťažlivé nielen pre deti,” uviedol producent Damon Ross.

Máloktorí hrdinovia však majú takú zlú povesť ako Vlk, Had, Tarantula, Piraňa a Žralok. Táto partia sa tak dlho hľadala, až sa našla a dala dokopy. Spáchať dokonalý zločin je pre nich rovnako prirodzené, ako si v nedeľu popoludní vyraziť na zmrzlinu.

Počas rokov strávených lúpežami rôzneho druhu získali dojem, že sú nedotknuteľní a nepolapiteľní, ale aj pre nich bude nakoniec platiť, že tak dlho sa do sejfu chodí pre diamanty, až sa zámok zacvakne. Konkrétne zámok na policajnej cele.

Práve vtedy im do života im vstúpi profesor Marmeláda (morča a predovšetkým dobrák  telom a dušou), ktorý má ambiciózny plán – prevychovať ich na poctivých občanov. Všetci členovia gangu súhlasia, pretože je to vstupenka na slobodu. Ich plán počíta s tým, že na oko budú sekať latinu a poslúchať, ale pri prvej príležitosti sa vyparia. Lenže už prvých pár dobrých skutkov vedie k nečakanému zisteniu, že byť dobrý je vlastne fajn.

Aktuálnu ponuku Kina Mladosť nájdete na www.kulturavranov.sk a alebo na facebookovej stránke Kino Mladosť Vranov nad Topľou.

Premietanie v kine Mladosť Vranov nad Topľou finančne podporil Audiovizuálny fond.

Smradi

Žáner: animovaný, komédia

Dĺžka: 100 minút

Vstupenky si môžete zakúpiť:

29. apríl 2022 o 16.30 hod.

30. apríl 2022 o 17.00 hod.

1. máj 2022 o 17.00 hod.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!