Nová komédia Čo sme komu urobili? nešetrí francúzskym humorom a šarmom

  • Dátum: 21.05.2022 / 09:57
imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Francúzsky humor a šarm sú vždy dokonalým podkladom pre komédiu. Režisér Philippe de Chauveron stavil práve na túto kombináciu a film Čo sme komu urobili? plní sály, plus získava pozitívne recenzie, kritikov, aj verejnosti.

Keď Claude (Christian Clavier) a Marie (Chantal Lauby) oslavujú 40. výročie svadby, ich štyri dcéry pre nich pripravia dve prekvapenia. Romantický let balónom. A tiež sa rozhodli pozvať rodičov svojich manželov.

Pripomenieme, že Claude a Marie Verneuilovci v „jednotke“ vydali svoju štvrtú dcéru a v druhom pokračovaní úspešne udržali všetky svoje dcéry a ich rodiny vo Francúzsku. Preto sa im v tretej časti chcú poďakovať za ich starostlivosť…

V multikultúrnej spoločnosti sú námety na vtipné situácie na dennom poriadku. Korenie im nepridáva len francúzsky humor a šarm, ale aj fakt, že tvorcovia filmu si v tejto sérii nikdy nedávali záležať na tom, aby boli morálne korektní. Aj preto netreba brať túto komédiu smrteľne vážne, lebo to nie je cieľom ani samotného filmového štábu.

Natočiť trilógiu nemusí byť vždy terno, ale režisér Philippe de Chauveron našiel kreatívny priestor, ako nestiahnuť nohu z plynu. „Philippovi de Chauveronovi úplne dôverujem, je to vynikajúci režisér, ktorý vždy perfektne napísal a natočil moju úlohu. Takže keď mi povedal, že o mne uvažuje pre svoj ďalší film, hneď som vedel, že do toho idem. A hoci sa myšlienka tretieho dobrodružstva mohla niekomu zdať bláznivá, Philippe veľmi dobre vedel, ako rozvíjať túto sériu. Príchod všetkých svokrovcov vlastne umožnil zachovať sviežosť prvého filmu, keďže teraz nahradili svojich synov a Claudových zaťov,“ ocenil myšlienku aj herec Christian Clavier.

Čo sme komu všetci urobili?

Réžia: Philippe de Chauveron. Hrajú: Christian Clavier, Chantal Lauby, Ary Abittan, Medi Sadoun, Frédéric Chau, Noom Diawara, Elodie Fontan, Frédérique Bel, Émilie Caen, Alice David.

Vstupenky si môžete zakúpiť:

21. máj 2022 o 19.30 hod.

22. máj 2022 o 19.30 hod.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!