Lenka Filipová pozýva vo Vranove nad Topľou snívať…

  • Dátum: 29.06.2020 / 06:50
redakcia@vranovske.sk
Autor

Lenka Filipová je synonymom romantiky. Jej balady Zamilovaná, Prý se tomu říka láska, Věnování, či V šálku čaje na Srí Lanku navodzujú dokonalú zasnenú atmosféru. Koncert skvelej českej gitaristky a speváčky si môžete 9. marca o 18.00 hod. užiť aj vo Vranove nad Topľou, kde svoje najväčšie hity zahrá v estrádnej sále Mestského domu kultúry.

Lenka Filipová je na českej a slovenskej kultúrnej scéne značkou hudobnej kvality, úspechu, ale aj neobyčajnej ľudskej skromnosti. Koncerty plné emócií, virtuóznych muzikantských výkonov, komunikácia s publikom, celý rad hitov a nekonečná energia posúva Lenku Filipovovu stále vyššie medzi elitu českých a slovenských umelcov. Právom patrí medzi najžiadanejších interpretov súčasnosti.

Lenka Filipová študovala na pražskom konzervatóriu a potom na Medzinárodnej hudobnej akadémii v Paríži odbor klasická gitara. Doteraz vydala viac ako 20 albumov rôznych štýlových žánrov. Väčšina z nich bola ocenená ako zlaté alebo platinové. Pôsobí tiež ako autorka hudby a mnohé z jej skladieb sa stali veľkými a trvalými hitmi.

Lenka Filipová vystúpi vo Vranove nad Topľou so sprievodnou kapelou a so sláčikovým oktetom BRNO STRINGS. Počas koncertu, ktorý je venovaný celej rade úprav slávnych skladieb pre klasickú gitaru, zaznejú aj úpravy ľudových piesní, šansónov, ukážky keltských skladieb aj najväčšie hity umelkyne. Doprevádzať ju bude tiež klavirista Jára Bárta a hráč na cajon a keltskú harfu Sean Barry.

Predpredaj vstupeniek a rezervácia na www.kulturavranov.sk.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!