KINO MLADOSŤ: Ulička nočných môr je vrcholným temným trilerom

  • Dátum: 06.02.2022 / 05:25
imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Neo-noirový psychologický triler Ulička nočných môr radí kritika medzi top diela režiséra Guillerma del Tora. Držiteľ troch Oscarov stavil na príbeh plný intríg, podvodov, žiadostivosti, manipulácie a zvádzania, čomu dávajú povestnú čerešničku na torte skvelé herecké výkony hlavných protagonistov.

Temný príbeh Stantona Carlislea je reflexiou životnej cesty ambiciózneho podvodníka s dôrazom na to ako môže viesť chamtivosť zlomeného človeka k tomu, aby robil amorálne veci.

Charizmatickému, no po tenkej čiare osudu kráčajúcemu Stantonovi Carlisleovi (Bradley Cooper) sa zmení život od základov, keď sa na kočovnom karnevale zoznámi s jasnovidkou Zeene (Toni Collette) a jej manželom Peteom (David Strathairn).

Novonadobudnuté schopnosti začne využívať na to, aby ovládol elitu newyorskej spoločnosti 40. rokov. Jeho cieľom je nebezpečný magnát (Richard Jenkins), ktorého bude chcieť podviesť aj s pomocou tajomnej psychiatričky (Cate Blanchett). No tá sa zároveň stane jeho najnebezpečnejším súperom na ceste k bohatstvu a sláve…

Aktuálnu ponuku Kina Mladosť nájdete na www.kulturavranov.sk a alebo na facebookovej stránke Kino Mladosť Vranov nad Topľou.

Premietanie v kine Mladosť Vranov nad Topľou finančne podporil Audiovizuálny fond.

Od 10.1.2022 platí režim OP – OČKOVANÍ/PREKONANÍ. Maximálny počet divákov na jedno predstavenie je 100. V interiéri je povinnosť zakryť si dýchacie cesty respirátorom FFP2! Taktiež je zákaz konzumovať nápoje a jedlá.

ULIČKA NOČNÝCH MÔR

Réžia: Guillermo del Toro.  Podľa predlohy: William Lindsay Gresham (kniha). Scenár: Guillermo del Toro, Kim Morgan. Hrajú: Bradley Cooper, Cate Blanchett, Toni Collette, Willem Dafoe, Rooney Mara, Richard Jenkins, Ron Perlman, David Strathairn, Mary Steenburgen, Holt McCallany, Clifton Collins Jr., Tim Blake Nelson, Jim Beaver, Mark Povinelli, Peter MacNeill, Paul Anderson a ďalší.

Vstupenky si môžete zakúpiť:

9. február 2022 o 19.30 hod.

16. február 2022 o 19.30 hod.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!