KINO MLADOSŤ: Svet budú opäť raz zachraňovať zvierací hrdinovia

  • Dátum: 09.09.2022 / 09:44
imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Svet budú opäť raz zachraňovať zvierací hrdinovia. Animovaná komédia DC Liga superzvierat sa po uvedení do slovenských kín stala okamžite jednotkou v návštevnosti.

Tvorcovia nového animáku sa inšpirovali komiksovou zostavou Legion of Super-Pets, ktorá mala premiéru ešte v roku 1962.

Režisér a scenárista Jared Stern sa rozhodol rozhýbať dej nominovaním superschopností na zvieratá v útulku vďaka jeho manželke, ktorá práve v útulku pracuje ako dobrovoľníčka.

Filmová misia sa odohráva v Metropolise, kde žije so svojim psom Kryptom. Dej začne gradovať, keď unesú hrdinov z Ligy spravodlivosti. K tomu najväčší Supermanov nepriateľ Lex Luthor a jeho plány nečakane zapríčinia celú situáciu so superschopnosťami zvieracích hrdinov.

Na zápornej strane barikády bude stáť morča Lulu s vlastným tímom pokusných morčiat, ktoré dokážu lietať, ovládať oheň, ľad a nadanie majú aj na mnohé ďalšie prednosti.

Proti ním sa postavia vedľa Supermana s Kryptom nezraniteľný pesEso, prasa PB schopné meniť svoju veľkosť, extrémne rýchla korytnačka Merton a blesky strieľajúca veverička Chip. Skôr ako sa však vyberú na záchrannú misiu, musia sa ich začať ovládať…

Ich úlohou je zachrániť ľudských superhrdinov z Ligy spravodlivosti. Z tejto hviezdnej zostavy sa na plátne objavia Batman, Wonder Woman, Aquaman, Flash, Green Lantern a Cyborg.

Zábavnú jazdu s animovaným filmom DC Liga superzvierat by si v kinách nemali ujsť milovníci a milovníčky epických príbehov, kreatívnych nápadov či zvierat ako takých. „Byť už len domácim miláčikom je superchopnosť sama osebe,“ dodava Jared Stern.

DC LIGA SUPERZVIERAT

Vstupenky si môžete zakúpiť:

10. september 2022 o 17.00 hod.

11. september 2022 o 17.00 hod.

Aktuálnu ponuku Kina Mladosť nájdete na www.kulturavranov.sk a alebo na facebookovej stránke Kino Mladosť Vranov nad Topľou.

Premietanie v kine Mladosť Vranov nad Topľou finančne podporil Audiovizuálny fond.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!