KINO MLADOSŤ: Strhujúci akčný triler Sanitka sa preženie Mestom anjelov

  • Dátum: 17.03.2022 / 07:28
imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Majster akcie a explózie, ako prezývajú režiséra Michaela Baya, prichádza do kín s novým akčným trilerom Sanitka. Strhujúci dej sa odohráva v uliciach Los Angeles. Mottom filmu je: „Keď sa jedného dňa sa v uliciach L. A. pretnú tri ľudské osudy, nenávratne sa zmenia…“

Hlavným hrdinom svižného trileru je vojnový veterán Will Sharp (držiteľ ceny Emmy Yahya Abdul-Mateen II), ktorý pod tlakom okolností urobí osudovú chybu. V snahe zaistiť peniaze na zaplatenie účtov za liečbu svojej manželky požiada o pomoc človeka, ktorého o ňu rozhodne žiadať nemal.

Jeho nevlastný brat Danny (držiteľ oscarovej nominácie Jake Gyllenhaal) je totiž charizmatický kriminálnik. Namiesto peňazí ponúkne Willovi prácu – účasť v tíme, ktorý pripravuje najväčšie prepadnutie banky v dejinách Los Angeles a ktoré má Willovi vyniesť 32 miliónov dolárov.

Will nedokáže ponuke odolať, zvlášť keď je život jeho ženy v ohrození. Aj dokonalé plány niekedy zlyhajú, ako v tomto prípade…

Zúfalí zlodeji sa nakoniec ocitnú v sanitke, ktorá preváža ťažko zraneného policajta. Ako rukojemníkov držia aj skúsenú záchranárku Cam Thompsonovú (Eiza Gonzáles), ktorá sa ho snaží udržať pri živote.

Režisér Micheal Bay má za sebou kinohity ako Skala so Seanom Connerym, katastrofický film Armagedon, či vojnový epos Pearl Harbor. O spolupráci s ním kolujú medzi hercami legendy, preto aj Jake Gyllenhaal bol zvedavý, či nakrúcanie s majstrom spomaľovačiek a explózií bude naozaj taká divočina, ako sa hovorí. „Bolo to veľmi divoké. Vždy som mal obrovský rešpekt k záchranárom, ale až teraz som pochopil, aké to je, rútiť sa mestom veľkou rýchlosťou a byť pritom uväznený v malom priestore, s množstvom ostrých hrán a hrotov. Bolelo nás to,“ reagoval Jake Gyllenhaal.

Aktuálnu ponuku Kina Mladosť nájdete na www.kulturavranov.sk a alebo na facebookovej stránke Kino Mladosť Vranov nad Topľou.

Premietanie v kine Mladosť Vranov nad Topľou finančne podporil Audiovizuálny fond.

Sanitka

Réžia: Michael Bay. Hrajú: Jake Gyllenhaal, Yahya Abdul-Mateen II, Eiza González, Moses Ingram, Garret Dillahunt, Colin Woodell, Keir O’Donnell, A Martinez.

Vstupenky si môžete zakúpiť:

19. marec 2022 o 19.30 hod.

20. marec 2022 o 19.30 hod.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!