KINO MLADOSŤ: Stretnite sa v Jurskom svete tvárou tvár s dinosaurami

  • Dátum: 09.06.2022 / 10:49
imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Jurský park fenomenálneho režiséra Stevena Spielberga sa stal kultovým. Záver veľkolepej ságy s názvom Jurský svet: Odplata ponúka odpoveď, ako by to mohlo vyzerať, keby dinosaury žili medzi nami. Všetko však nasvedčuje tomu, že miesto na Zemi je rezervované len pre jeden druh…

Steven Spielberg siahol po filmovom spracovaní románu Michaela Crichtona v roku 1993 a prepísal filmovú históriu. Dobrodružstvo na striebornom plátne pokračovalo Strateným svetom: Jurský park a Jurským parkom 3 v réžii Joea Johnsona.

V roku 2015 sa žezla chopil režisér Collin Trevorrow a jeho Jurský svet zaznamenal tržby vo výške 1,6 miliardy dolárov!  O tri roky prišiel do kín Jurský svet: Zánik ríše a teraz je tu čas na veľké finále.

Príbeh filmu Jurský svet: Nadvláda sa odohráva štyri roky po zániku ostrova Isla Nubar, pôvodného domova oživených jurských tvorov. Režisér Colin Trevorrow, pod dohľadom producenta Stevena Spielberga, vytvoril sen každého fanúšika o napätí, akcii a prehistorických jašteroch.

Keď sa dinosaury začali nekontrolovateľne rozmnožovať, bolo jasné, že na vrchole potravinového reťazca nebude stáť človek. Tento moment spúšťa príbeh, v ktorom hlavní hrdinovia roztáčajú boj s časom, ľudskými a hlavne jašterími nepriateľmi.

Význam série o Jurskom parku nebol len o novom pohľade na možnosti filmových štábov. Profesor paleontológie a evolúcie na Edinburskej univerzite Stephen Brusatte pripomenul, že Jurský park bol najdôležitejšou vecou, ktorá znovuobjavila paleontológiu za posledných niekoľko desaťročí, pretože tento film oživil dinosaury pre novú generáciu a ukázal ich spôsobom, akým nikdy predtým neboli ukázané. „Viedlo to k opätovnému prebudeniu záujmu verejnosti o dinosaury, čo viedlo k tomu, že sa oveľa viac mladých ľudí začalo venovať paleontológii. Vďaka tomu išlo do tejto oblasti viac peňazí, viac univerzít začalo organizovať kurzy o dinosauroch, múzeá začali organizovať výstavy o dinosauroch a my z toho stále ťažíme. Nachádzame sa v zlatom veku paleontológie, keď niekto niekde na svete nachádza nový druh dinosaura v priemere raz za týždeň, a to už viac ako desať rokov. Pretože toto je generácia paleontológov z Jurského parku,” vysvetlil Stephen Brusatte, ktorý v novom film Jurský svet: nadvláda pôsobil ako konzultant pre paleontológiu.

Aktuálnu ponuku Kina Mladosť nájdete na www.kulturavranov.sk a alebo na facebookovej stránke Kino Mladosť Vranov nad Topľou.

Premietanie v kine Mladosť Vranov nad Topľou finančne podporil Audiovizuálny fond.

Jurský svet: Nadvláda

(Jurassic World: Dominion)

Réžia: Colin Trevorrow.  Hrajú: Chris Pratt, Bryce Dallas Howard, Laura Dern, Jeff Goldblum, Sam Neill, DeWanda Wise, Mamoudou Athie, BD Wong, Omar Sy.

Vstupenky si môžete zakúpiť:

9. jún 2022 o 19.30 hod.

10. jún 2022 o 16.30 hod.

10. jún 2022 o 19.30 hod.

11. jún 2022 o 19.30 hod.

12. jún 2022 o 19.30 hod.

15. jún 2022 o 19.30 hod.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!