KINO MLADOSŤ: Nový Thor pobaví ďalším rozmerom svojej osobnosti

  • Dátum: 09.07.2022 / 09:20
imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Thor je legendárny Boh hromu. V ďalšom pokračovaní filmového príbehu v hlavnej úlohe s Chrisom Hemsworthom s názvom Thor: Láska a hrom ho režisér Taika Waititi posunul do novej polohy.

Boh hromu Thor je ikonický marvelovský hrdina.  Za ostatných jedenásť rokov sa objavil v siedmich filmoch, ako aj v animovanom seriáli. Keď v roku 2012 „zachraňoval svet“ v Avengeroch, spolu s Iron Manom, Hulkom, Captainom America, či Black Widow zarobili 1,5 miliardy dolárov!

Vo filme Thor: Láska a hrom stavil režisér Taika Waititi nielen na štandardy akcie a dobrodružstva, ale pridal tiež prvky komédie. Každá zo scén v scenári, ale aj na pľaci sa snaží vyhrať s tým, aké živé a bláznivé sú svety a situácie, do ktorých bol hrdina s kladivom v ruke zasadený. „Keď máte do činenia s vesmírom a Vikingom, ak sa rozbehnete a prijmete túto neuveriteľnú kombináciu ako vec, ktorá poháňa príbeh, ste naozaj obmedzený len svojou predstavivosťou,” vysvetľoval T. Waititi.

Filmoví kritici vyzdvihujú aj herecké výkon. Od Chrisa Hemswortha, cez Natalie Portmann až po Christiana Balea, ktorý hrá Gorra. „Christian ako Gorr bol fascinujúci. Robí to, čo marvelovskí zloduchovia robia, neskutočne dobre. Zároveň výborne vyjadril aj fakt, že ich zloba pochádza z bolesti, z nejakej nespracovanej traumy,” reagovala jeho herecká kolegyňa Tessa Thompsonová. V podobnom duchu sa vyjadril aj Chris Hemsworth: „Nemôžete od neho odtrhnúť oči. Táto postava je fascinujúca, pretože ako všetci dobrí zloduchovia, aj Gorr má zmysel. Možno na to nejde správnym spôsobom, ale v scenári je empatia a Christian vniesol do Gorra oveľa viac vrstiev a hĺbky.“

V postave Dia sa objavila ďalšia herecká osobnosť najväčšej veľkosti Ruseel Crow. Táto voľba znamenala pre tvorcov filmu viac ako len stávku na výborného herca. „Ak sa chystáte predstaviť Dia, potrebujete niekoho, kto v tých topánkach dokáže chodiť. Každý deň, keď Russell Crowe vstúpil na scénu, úplne stelesnil Dia. Mal takú sebaistú a panovnícku prítomnosť, ale zároveň mal prekvapivý zmysel pre humor, ktorý sa do tohto sveta hodil,” uviedol producent Brian Chapek.

V novom príbehu Thor odchádza na zaslúžený odpočinok a pokúša sa nájsť vnútorný pokoj. Plány mu však skríži galaktický zabijak Gorr usilujúci sa o vyhubenie všetkých bohov. Thor preto vyhľadá pomoc Valkýry, Korga a bývalej priateľky Jane Fosterovej. Príbeh zároveň prezrádza viac aj o ich vzťahu a rozchode. „Natalie bola nesmierne nadšená a pripravená na akúkoľvek spoluprácu, s veľkým zmyslom pre humor. Pre túto postavu je to úplne iný smer, takže to bolo ako znovuzrodenie. Bola to veľká zábava,“ dodal Ch. Hemsworth.

Aktuálnu ponuku Kina Mladosť nájdete na www.kulturavranov.sk a alebo na facebookovej stránke Kino Mladosť Vranov nad Topľou.

Premietanie v kine Mladosť Vranov nad Topľou finančne podporil Audiovizuálny fond.

Thor: Láska a hrom

Réžia: Taika Waititi. Hrajú: Chris Hemsworth, Tessa Thompson, Natalie Portman, Taika Waititi, Christian Bale, Chris Pratt, Karen Gillan, Jaimie Alexander, Sean Gunn, Matt Damon.

Vstupenky si môžete zakúpiť

9. júl o 19.30 hod.

10. júl o 19.30 hod.

20. júl o 19.30 hod.

28. júl o 19.30 hod.

29. júl o 19.30 hod.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!