KINO MLADOSŤ: Legendárni Mimoni a zloduch Gru sa vracajú v životnej forme

  • Dátum: 01.07.2022 / 12:02
imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Mimoni sú legendárnymi a hlavne nenapodobniteľnými ikonami neplechy, infantilného chaosu a spontánnej radosti. Svojej povesti neostávajú nič dlžní ani v novej animovanej komédii Mimoni 2: Zloduch prichádza.

Najžltšia a najúspešnejšia animovaná filmová séria sa vracia do kín vo svojom absolútne kľúčovom momente. Vo filme Mimoni 2: Zloduch prichádza sa konečne dozvieme, ako sa Mimoni a superzloduch Gru nerozlučne spojili. V origináli prepožičali svoje hlasy kresleným hrdinom napríklad Stev Carell, Jean-Claude Van Damme, Dolph Lundgren, či hudobník RZA.

„Filmy Ja, zloduch a Mimoni fungujú, pretože na jednej strane sú vtipné a zábavné… a zároveň je v nich prítomná emocionálna rezonancia. Mimoni očarujú a tešia divákov, a hoci je Gru zloduch, stále je pre nás veľmi príťažlivý a chceme, aby uspel v každej situácii,” uviedol zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Illumination Chris Meledandri. Len zdôrazníme, že určite vie o čom hovorí, pretože z Mimoňov sa stal najväčší animovaný film v histórii, ktorý celosvetovo zarobil viac ako 3,7 miliardy dolárov.

Popri skvelej animácii a napínavom dobrodružstve je samostatnou kapitolou hudba. Tento moment zdôraznil aj Chris Meledandri, ktorý verí, že hudba je jedným zo základných prvkov v kostre pútavého rozprávania príbehov. Soundtrack snímky Mimoni 2: Zloduch prichádza je oslavou radu oslnivých, funkových, disco a soulových klasík s úplne novými verziami niektorých z najväčších hitov 70. rokov. Známe melódie v mimoňštine sú neprekonateľne vtipným umeleckým zážitkom. „Som presvedčený, že filmovú tvorbu definuje kombinácia slova, výkonu a hudby. Ak obsiahnete všetky tri, potom môžete vytvoriť zážitok, ktorý je výnimočný v tom, že vás obklopí a nesie vás celým filmom” zdôraznil Ch. Meledandri.

Aktuálnu ponuku Kina Mladosť nájdete na www.kulturavranov.sk a alebo na facebookovej stránke Kino Mladosť Vranov nad Topľou.

Premietanie v kine Mladosť Vranov nad Topľou finančne podporil Audiovizuálny fond.

Mimoni: Zloduch prichádza

Vstupenky si môžete zakúpiť:

23. júl 2022 o 17.00 hod.

24. júl 2022 o 17.00 hod.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!