KINO MLADOSŤ: Ježko Sonic sa vracia na scénu s novým dobrodružstvom

  • Dátum: 05.05.2022 / 04:15
imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Najslávnejší modrý ježko je späť. Na filmovom plátne. Sonic bude mať znovu do činenie so zloduchom – doktorom Robotnikom, ktorému bude pomáhať červená ježura Knuckles…

Humanoidný Ježko Sonic je dielom japonskej spoločnosti SEGA, ktorá týmto hrdinom v hlavnej úlohe reagovala na konkurenčného Super Maria od Nintenda. Prvá verzia vznikla v roku 1991 a keďže priniesla originálne nápady, stala sa komerčne úspešnou.

Odtiaľ bol len krok k tomu, aby po modrom ježkovi siahli filmári, ktorí to však nemali ľahké. Filmový Sonic bol totiž graficky a dizajnovo odlišný od pôvodnej predlohy z videohry. Po zverejnení trailera si fanúšikovia dupli a štúdio Paramount mu muselo urobiť „facelift“.

Nový príbeh bude nadväzovať na udalosti z prvého dielu. Sonic, ktorý dokáže behať nadzvukovou rýchlosťou, túži po tom, aby sa stal skutočným hrdinom. Odvaha, ani ochota pomáhať iným mu nechýba. Jeho cesty však opäť skríži Doktor Robotnik, ktorému sa podarí vrátiť na Zem z Hubovej planéty. Po návrate navyše spojí svoje sily s červenou ježurou Knuckles, aby spolu pátrali po mystickom smaragde schopnom ničiť celé civilizácie.

Sonic našťastie nebude proti ním sám. Spoľahnúť sa bude môcť na pomoc od svojich priateľov policajta Toma a lišiaka Tailsa. Spoločne sa vydajú na cestu okolo sveta, počas ktorej musia prekaziť Robotnikove plány a zabrániť, aby sa vzácny smaragd dostal do jeho zlovestných rúk. Keďže Sonicovi rozhodne zmysel pre humor nechýba, o zábavu bude postarané…

Aktuálnu ponuku Kina Mladosť nájdete na www.kulturavranov.sk a alebo na facebookovej stránke Kino Mladosť Vranov nad Topľou.

Premietanie v kine Mladosť Vranov nad Topľou finančne podporil Audiovizuálny fond.

Ježko Sonic 2

(Sonic the Hedgehog 2)

Réžia: Jeff Fowler. Hrajú: James Marsden, Jim Carrey.

Vstupenky si môžete zakúpiť:

7. máj 2022 o 15.00 hod.

8. máj 2022 o 15.00 hod.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!