KINO MLADOSŤ: Hudbu k animáku Keď sa červenám zložila Billie Eilish

  • Dátum: 08.04.2022 / 09:07
imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Animovaná komédia Keď sa červenám je tak trochu autobiografiou oscarovej režisérky Dommee Shiovej. Hudbu k animáku napísali Billie Eilish a FINNEAS.

Meilin Lee je energická školáčka. Bujará, ambiciózna a nadmieru úspešná, vyniká v škole aj doma. Jej partia verných kamarátov jej vždy kryje chrbát – majú spoločnú posadnutosť chlapcami zo chlapčenskej hudobnej skupiny 4*Town, ktorá sa vymyká kontrole, ale ktorá trinásťročná dievčina to tak nemá?

Doma je Mei poslušná a cieľavedomá strážkyňa rodinného chrámu predkov, ktorá spokojne pracuje po boku svojej matky Ming. Jedného dňa sa však tínedžerka Meilin začne záhadne a z ničoho nič “meniť” na obrovskú, mimoriadne emotívnu červenú pandu a deje sa to práve v tých najnevhodnejších chvíľach, keď sa Mei veľmi rozruší.

Medzi Mei a jej mamou sa týmto otvára priepasť, ktorá ju prinúti sa vyrovnať so svojimi dvoma ja: oduševnenou tínedžerkou a poslušnou dcérou a faktom, že sa musí vyrovnať s rodinnou kliatbou.

Príbeh vzťahu matky a dcéry zaujal producentku Lindsey Collinsovú, ako aj režisérku Domee Shiovú, ktorá v komédii použila vlastné spomienky na dospievanie. „Chcela som preskúmať konflikty malého dospievajúceho dievčaťa – ako je rozpoltená medzi tým, že je dobrou dcérkou, a prijímaním svojho skutočného chaotického ja. Veľa pozornosti venujeme vzťahu mamy a dcéry, ktorý nie je nikdy čiernobiely. Na začiatku filmu Mei úprimne miluje svoj vzťah so svojou mamou, no ťahá ju to novými smermi – ako každého v jej veku. Je to čas veľkých zmien,” uviedla Domee Shiová.

Za animovanou komédiou Keď sa červenám sú tvorcovia Rodinky úžasných, ktorí predstavujú vôbec prvú chlapčenskú kapelu Pixaru 4*Town. Piesne pre tento boyband napísali Billie Eilish a FINNEAS. „Keď sme prvýkrát začali hovoriť o Billie Eilish a FINNEAS – ešte predtým, ako vyhrali GRAMMY – už vtedy sme videli, ako majú našliapnuté. Boli sme ich veľkí fanúšikovia. Stretli sme sa s nimi a navrhli sme tento bláznivý nápad chlapčenskej skupiny. Spýtali sme sa, či by mali záujem o písanie a produkciu skladieb. A oni mali!“ dodala s úsmevom Lindsey Collinsová.

Aktuálnu ponuku Kina Mladosť nájdete na www.kulturavranov.sk a alebo na facebookovej stránke Kino Mladosť Vranov nad Topľou.

Premietanie v kine Mladosť Vranov nad Topľou finančne podporil Audiovizuálny fond.

Keď sa červenám

Vstupenky si môžete zakúpiť:

8. apríl 2022 o 17.00 hod.

9. apríl 2022 o 17.00 hod.

10. apríl 2022 p 17.00 hod.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!