Jarek Nohavica bude hrať a spievať vo Vranove nad Topľou dve hodiny

  • Dátum: 13.09.2022 / 06:51
imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Koncerty Jarka Nohavicu majú neopakovateľnú atmosféru. Zažiť ju budete môcť aj vo Vranove nad Topľou. Česká hudobná legenda vystúpi v Mestskom dome kultúry 18. októbra.

Muzikantský príbeh Jaromíra „Jarka“ Nohavicu sa nedá vtesnať do suchého konštatovania, že je to český folkový spevák, textár, skladateľ, gitarista a hráč na heligónku.

Keď začal svoju sólovú spevácku kariéru, doma bol v kluboch. To, že sa mu nedostával priestor v rozhlase, televízii, či v hudobných vydavateľstvách pre neho problém nebol. Fanúšikovia si posúvali jeho skladby z koncertov cez amatérske magnetofónové nahrávky.

Charizmatický muzikant si získal fanúšikov v prvom rade vďaka skvelým textom. Jeho práca so slovom je totiž impozantná. Okrem vlastných piesní pretextoval napr. She’s Gone od Black Sabbath pre Mariu Rottrovú a Lásko voníš deštěm dnes patrí medzi ikonické skladby.

Na koncertoch má pre neho vždy nezastupiteľné miesto komunikácia s publikom, ktoré dokáže nezameniteľným osobitým prejavom vtiahnuť ešte hlbšie do atmosféry svojich piesní. Do piesní o živote, o pohľade na spoločnosť, o intímnych spovediach s kľúčom na dlani do vlastnej duše.

Sólový recitál jedného z najznámejších českých pesničkárov, s ktorým vystúpi aj vo Vranove nad Topľou, je zostavený nielen zo známych piesní, ale aj z aktuálnych noviniek z posledného albumu Mama mi dala krk klíč.

Fanúšikovia Jarka Nohavicu si už určite zvykli, že jeho koncerty sú samé prekvapenie, a vždy úplne novo dramaturgicky zostavené! Na súčasných vystúpeniach ho sprevádza na akordeón a piano vynikajúci muzikant z Varšavy Robert Kusmierski a na perkusie a bicie Pavel Plánka z Plzne.

Vstupenky na koncert Jarka Nohavicu vo Vranove nad Topľou si môžete zakúpiť na www.kulturavranov.sk.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!