Film Karel je jedinečným portrétom a poctou speváckej legende

  • Dátum: 18.01.2022 / 06:30
imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Ewa Farná v skladbe Pocta Karlovi Gottovi spieva „spousty dívčích jmen Ti padlo za refrén a zatím jen Ty sám jsi téma na román“. Maestrov životný príbeh je naozaj témou na román. Alebo filmový dokument. Ak chcete nahliadnuť do súkromia legendy česko-slovenskej hudobnej scény, prijmite pozvanie Kina Mladosť vo Vranove nad Topľou na film KAREL.

Dokumentárny film Karel otvára nezvyčajne osobný až intímny pohľad na život Karla Gotta, aký sa doteraz širokej verejnosti, ani jeho skalným priaznivcom, nenaskytol.

Jeho tvorcovia si nekládli za cieľ spracovať prehliadku nespornej slávy maestra, jeho speváckeho talentu, či úspechov. Režisérka Olga Malířová Špátová vstúpila so svojou kamerou tam, kde sa sláva končí a kde sa z fenomenálneho Zlatého slávika stáva iba Karel – nadšený maliar, milujúci manžel a otec.

Filmársky štáb ho totiž zachytil nielen pri jeho vystúpeniach a stretnutiach s fanúšikmi, ale predovšetkým v jeho domácom prostredí. Či už v Prahe, na chalupe alebo v dedinke, kde trávil detstvo. Spevák sa vo filme vydáva na miesta, ktoré zohrali v jeho živote dôležitú úlohu. Odhaľuje neznáme zákulisia koncertov, svoj život s rodinou a súkromie, ktoré sa inak snaží s pokorou a láskou chrániť. Na divákov tak čaká autentický a jedinečný filmový portrét, plný nečakaných spomienok.

„Cítim, že obzvlášť v tejto zložitej situácii by ich náš film mohol povzbudiť a inšpirovať, pretože je plný nielen obrovskej energie a radosti z hudby, ale aj silných emócií, vôle, statočnosti a zmierenia. Môj manžel bol vždy poslom dobrých správ, nech je preto aj uvedenie filmu Karel na veľké plátna v tomto období plnom neistoty nádejou, že bude zase lepšie. Som presvedčená, že takto by si to náš Karel želal,“ uviedla Ivana Gottová.

Aktuálnu ponuku Kina Mladosť nájdete na www.kulturavranov.sk a alebo na facebookovej stránke Kino Mladosť Vranov nad Topľou.

Premietanie v kine Mladosť Vranov nad Topľou finančne podporil Audiovizuálny fond.

Od 10.1.2022 platí režim OP – OČKOVANÍ/PREKONANÍ. Maximálny počet divákov na jedno predstavenie je 100. V interiéri je povinnosť zakryť si dýchacie cesty respirátorom FFP2! Taktiež je zákaz konzumovať nápoje a jedlá.

Vstupenky si môžete zakúpiť:

19. január 2022 o 19.30 hod.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!