Babská jazda s filmom Colette: Príbeh vášne

  • Dátum: 29.06.2020 / 06:50
redakcia@vranovske.sk
Autor

Partneri filmu sú Karloff a Vinotéka Zolota. Čaká vás ochutnávka vín, produktov Tatratea, tombola a zaujímavý film.

Škandálny príbeh nekonvenčnej a talentovanej ženy, ktorej život bol rovnako pikantný, ako romány, ktorými okúzlila parížsku spoločnosť v prvej polovičke 20. storočia.

Mladučká Sidonia-Gabriella Colette sa zamiluje do o 15 rokov staršieho, charizmatického parížskeho literáta Willyho. Potom čo sa zosobášia, je Colette z pokojného prostredia malej dedinky katapultovaná do sveta žiarivých parížskych salónov a opojných večierkov francúzskej smotánky.

Colette sa prispôsobuje novému životu, vnára sa do bohémskeho sveta svojho manžela. Inšpiratívne prostredie v nej prebúdza kreativitu a spisovateľský talent.

Píše svoje prvé dielo zo série o Claudine. Willy jej dovolí publikovať pod podmienkou, že kniha vyjde pod jeho menom. Fenomenálny úspech románu spraví z Willyho slávneho spisovateľa a z manželského páru ozajstné celebrity.

Réžia: Wash Westmoreland. Scenár: Richard Glatzer, Wash Westmoreland, Rebecca Lenkiewicz. Kamera: Giles Nuttgens. Hudba: Thomas Adès. Hrajú: Keira Knightley, Dominic West, Eleanor Tomlinson, Fiona Shaw, Aiysha Hart, Al Weaver, Denise Gough, Robert Pugh, Caroline Boulton

Vstupenky si môžete zakúpiť on line:

28. február 2019 o 19.30 hod.:

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!