Tréner N. Hrušova D. Durkaj: Chceme hrať odvážnejšie a atraktívnejšie

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

FK Nižný Hrušov držal v 1. kole tri body v hrsti do 82. min. Po remíze 2:2 privítajú dnes zverenci trénera Dušana Durkaja FK Gerlachov. Fakt, že sa jarná časť zo známych okolností neodohrala, využili v klube na to, aby zrekultivovali hraciu plochu a na tribúnu osadili sedačky, čím futbalový stánok na Letnej dostal nový spoločensko-kultúrnejší rozmer.

Úvod stretnutia v Ľuboticiach musel fanúšikov nadchnúť, pretože v úvode videli hneď dva góly. V 8. min. sa z priameho kopu presadil Michal Kotľár a o pár sekúnd vyrovnal Tomáš Lopáček. Hrušovčanom však patril záver prvého polčasu, pretože v 44. min. ich dostal do vedenia Marek Dobranský. Napriek tomu, že hostia mohli po zmene strán poistiť svoje vedenie, víťazstvo neudržali, o čo sa v 82. min. postaral Miroslav Král. „Zápas mal priebeh, ako sme predpokladali. Vychádzali sme z toho, že Ľubotice budú hrať doma aktívne, preto sme sa sústredili na vykrývanie priestorov na vlastnej polovici. V porovnaní s našim vzájomným stretnutím pred rokom sme si teraz dali na to väčší pozor. Oproti nášmu pohárovému vystúpeniu v Jasenove mužstvo pristúpilo k svojim povinnostiam disciplinovanejšie a najmä s väčšou vážnosťou. Škoda však inkasovaného gólu v závere, lebo v druhom polčase sme mali ďalšie tri veľmi dobré príležitosti na skórovanie, ale nakoniec sme získali bod, za ktorý sme tiež radi,“ hodnotil tréner FK Nižný Hrušov Dušan Durkaj.

Hoci pred novou sezónou odišiel len brankár Filip Piroščák do Humenného a pôsobenie v mužstve ukončil Samuel Kuca, nepríjemnou správou z tábora N. Hrušova sú zranenia Adama Sabola s Dominikom Galikom, navyše v pohári bol vylúčený Štefan Sabol. Ešte pred neodohranou jarnou časťou sa klub dohodol s dvojicou ofenzívnych hráčov Jakubom Polačkom a Marekom Dobranským. Staronovou tvárou je brankár Martin Klamár, ktorého z dorastu doplnil Šimon Zubko, pričom obranné rady vystužili bratia Michal a Peter Veselovskí. „Keďže máme mladé mužstvo, ktoré potrebuje zbierať skúsenosti, verím, že príchodom nových hráčov, ktorí pôsobili aj vo vyšších súťažiach, sa naše výkony podarí stabilizovať. Ak sa ešte vrátim k Ľuboticiam, nebol to pre nás typický zápas a výkon, akým by sme sa chceli prezentovať. V príprave sme sa snažili hrať ofenzívnejšie, s väčším tlakom na loptu a súpera. Keď ide o body, musíme sa naučiť byť sebavedomejší, preto sme toto stretnutie vzali s väčšou zodpovednosťou a menším rizikom vzadu. Našim cieľom však ostáva hrať s pribúdajúcimi duelmi atraktívnejšie a odvážnejšie aj smerom k ofenzíve,“ vysvetlil D. Durkaj.

Aktuálna štvrtoligová sezóna bude mimoriadne zaujímavá, pretože rozhodne o tom, kto a v akej súťaži sa predstaví po reorganizácii. Víťaz má garantovaný „katapult“ do III. ligy, ktorá vznikne spojením klubov z východného a časti stredného Slovenska. Ďalší budú hrať o postup, resp. pôsobenie v najvyššej regionálnej súťaži – IV. lige. Právo pôsobiť v nej budú mať ostatní účastníci súčasnej III. ligy, ktorých doplnia štvrtoligové celky zo skupín SEVER a JUH. Odhadnúť v tejto chvíli umiestnenie zaručujúce „postup“ do novej IV. ligy je však len v rovine dohadov… „Ak sa obzrieme za našimi tabuľkovými postaveniami v uplynulých dvoch ročníkoch, nechcel by som hovoriť o prehnaných ambíciách, lebo už v minulej sezóne som veril, že budeme podávať vyrovnanejšie výkony, ktoré nás posunú v tabuľke vyššie. V každom prípade nás čaká futbalovo zaujímavá sezóna. Počas koronakrízy sa hovorilo o oslabovaní mužstiev a hráčskom exoduse, ale zostavy mužstiev v príprave to nepotvrdili, práve naopak, došlo k výraznému posilneniu tímov. Aj hráči, ktorí v minulosti pôsobili napr. pracovne v zahraničí, ostali doma a pridali sa k mužstvám. Z nášho pohľadu však verím, že sa nám už konečne podarí vyhnúť záchranárskym prácam a budeme sa pohybovať na vyšších pozíciách,“ zdôraznil D. Durkaj.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!