Tréner MFK Vranov R. Lazúr: K situácii v jeseni sme sa museli postaviť priamo

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Hráči MFK Vranov sa s futbalovým rokom 2021 rozlúčili hladkým víťazstvom nad MŠK Spišské Podhradie. Zverenci trénera Romana Lazúra zdolali predposledný tím treťoligovej tabuľky 4:0 a spolu s postupom v Slovnaft Cupe dali v jednom týždni za jesennou časťou hneď dve víťazné bodky.

Pri pohľade do tabuľky boli Vranovčania v súboji so Spišským Podhradím jasným favoritom. Domáci papierové predpoklady napĺňali počas celého stretnutia. Dôležité bolo, že hneď v úvodnej štvrťhodine trafili presne Dmytro Popov s Kristiánom Maďaríkom. Ďalší priebeh bol len otázkou výšky skóre. Napriek tomu, že strelci MFK pušným prachom nešetrili, gólovo sa po zmene strán presadili už „len“ Jakub Vodilka a Milan Lukáč.

„K zápasu sme sa postavili pragmaticky. Tabuľkové postavenie nám velilo vyhrať, preto sme od začiatku išli za víťazstvom, čo sa hneď v úvode prejavilo dvoma gólmi. Mohli sme sa prezentovať aj viacerými presnými zásahmi, lebo šance sme na to mali, no nepremenili sme ich. Zápas sme si však neskomplikovali a to je, okrem troch bodov, tiež dôležité,“ uviedol tréner MFK Vranov Roman Lazúr.

Na dvoch frontoch

Vo Vranove majú za sebou špecifickú jeseň. V priebehu leta sa káder formoval nanovo. Počas súťaže trápili viacerých hráčov zdravotné problémy, no kabína napriek tomu, a to jej slúži ku cti, napr. Slovnaft Cup nevypustila. Faktom však tiež je, že fanúšikovia sú z ostatných sezón zvyknutí na vyššie postavenie v tabuľke, v ktorom sa aktuálne odráža fakt, že Vranovčania s mužstvami pred sebou získali iba bod.

„K situácii, v akej sme boli, sme sa museli postaviť priamo, či už pred začiatkom sezóny alebo počas nej. Zostavu sme skladali a miešali z hráčov, ktorí boli k dispozícii, ktorí boli zdraví. Možno sme ich chceli prerotovať ešte viac, ale vo viacerých stretnutiach sme uzatvárali výsledky až v záveroch. S úzkym kádrom sme bojovali na dvoch frontoch, kým v pohári sa nám darilo viac, v lige sme mali o čosi vyššie očakávania, no niektoré zápasy, ako napr. v Sobranciach alebo zlý výkon sme nepodali v Lipanoch, nám ušli pomedzi prsty. Za iných výsledkových okolností to mohlo vyzerať v tabuľke inak, ale beriem to s pokorou,“ zhrnul svoje bezprostredné pocity po poslednom dueli v roku 2021 R. Lazúr.

Zimné doplnenie tímu

Kým v minulosti sa ešte hrali v novembri predohrávky, v tohtosezónnej edícii sa jeseň končí posledným októbrovým dňom. Dôvodom, pre ktorý sa takto ŠTK VsFZ rozhodla, je zhoršujúca sa epidemiologická situácia a počet pribúdajúcich „čiernych“ okresov. Práve tento fakt necháva v neistote i Vranovčanov, ktorí chceli v tréningovom procese pokračovať do 15. decembra. Druhou rovinou, na ktorej budú v klube pracovať, je doplnenie kádra.

„V zime sa otvára okno iba v rámci prestupov s obmedzením, čo znamená, že potrebný je aj súhlas klubu. V tomto období je to náročná cesta, ale máme oslovených niekoľkých hráčov a uvidíme, ako dopadnú rokovania. Našou predstavou je určite získať troch hráčov a pokiaľ by sa to podarilo, bolo by to fajn,“ reagoval R. Lazúr.

MFK Vranov – MŠK Spišské Podhradie 4:0 (2:0)

Góly: 6. Popov, 16. Maďarík, 73. Vodilka, 81. Lukáč.

Zostava Vranov: Sudimák – Maďarík (46. Milenky), Popov, Babjak, Straka, Hreha, Bohdanov (63. Varga), Lukáč (83. T. Veliký), Batrin (63. Ficko), Vodilka (78. Demčák), Kulich.

Zostava Spišské Podhradie: Oravec – Martoňák (86. Kacvinský), Javorský, Staňa, Ďurák, Dunajčan, Gallovič, Eliaš, Cehuľa (86. Chromý), Jurčišin (61. Cmorej), Ferenc.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!