Tréner MFK Vranov R. Lazúr: Hráči si siahli na dno a diváci to ocenili

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Fortunaligový MFK Zemplín Michalovce prekvapenie v 3. kole Slovnaft Cupu nepripustil a výsledkom 3:1 postúpil po zaujímavom priebehu cez MFK Vranov ďalej. Domáci, ktorí nastúpili bez siedmich hráčov, však zožali po poslednom hvizde od fanúšikov potlesk. „Toto je naša cesta, prihlásiť sa do pohára, prejsť dve, tri kolá a počkať si na súpera z najvyššej súťaže. Hrať proti mužstvu z Fortunaligy je zážitkom, navyše ak podáme dobrý výkon, ako dnes, ktorý ocenili aj fanúšikovia. Chlapci sa mohli porovnať, bol to pre nich zaujímavý test. Šport sa nám trošku zatvára, preto som rád, že dnes sme si tento zápas, spolu s divákmi, užili,“ reagoval po stretnutí tréner MFK Vranov Roman Lazúr.

Vranovčania si skomplikovali vstup do stretnutia vlastnými chybami. Fatálne sa skončila hneď prvá akcia, keď Veliký „prihral“ Hirnyiemu, ktorý z uhla prestrelil Sudimáka.

V 11. min. bol dôrazný Verčimák a Jakubov, po jeho súboji s Vovkunom, osamotený pred Drábom nezaváhal.

Autor jediného gólu MFK Vranov, útočník Maroš Jakubov opúšťal ihrisko v kŕčoch.

V ďalšom priebehu dvakrát výborne zasiahol Sudimák a keď ho už v 19. min. Kountouriotis prekonal, loptu z prázdnej brány stihol vykopnúť Močić.

O minútu centroval Verčimák a po zakončení Jakubova zachránila hostí žrď. Zápas mal v týchto chvíľach výborné ofenzívne tempo a diváci sa na tribúne futbalom bavili…

Michalovčania išli opäť do vedenia v 28. min., kedy po centri Mendeza pálil ako z dela Kountouriotis. Jeho strela bola síce pohotová, ale zároveň i extrémne nepresná, no nanešťastie pre Vranov trafila do hlavy Lukáča, od ktorého sa odrazila nechytateľne do siete. Kapitán domácich musel byť kvôli krvácaniu ošetrený…

V závere prvého polčasu potom Sudimák znovu podržal svoj tím pri nájazde Popovitsa a po centri Siopisa skončila hlavička Hirnyieho na žrdi.

Bodkou za úvodným dejstvom bolo nepríjemné zranenie Jakuba Verčimáka s tržnou ranou na hlave. V prestávke si ho vzal do opatery lekár Michaloviec Jozef Petrík, ktorý mu ju zašil a domáci stredopoliar pokračoval ďalej v hre. „Aj touto cestou sa chcem poďakovať lekárovi hostí, ktorý nám dal Kuba Verčimáka cez polčas dokopy. Klobúk dole pred ním,“ poďakoval sa tréner MFK Vranov Roman Lazúr.

Po zmene strán otvorili účet dvoma nebezpečnými situáciami Jakubov s Verčimákom. O tretí upokojujúci gól sa snažili tiež s Hirnyi s Kountouriotisom, no Sudimák chytal spoľahlivo.

Vranovčania sa dostali k niekoľkým prenikom, či akciám z krídelného priestoru, kde si vypracovali situácie, po ktorých aj odcentrovali, ale najviac pozornosti vzbudila strela Mihoka z 25 m. Hoci zakončil vedľa brány, tribúny ho odmenili potleskom.

O osude stretnutia sa definitívne rozhodlo tri minúty pred koncom. Hanuščák vypichol čistým spôsobom loptu Hirnyimu a o to viac prekvapil verdikt hlavného rozhodcu Greška, ktorý ukázal na biely bod. Penaltu premenil Trusa.

Domácich tento duel zastihol v absolútne zložitej situácii. Tréner Roman Lazúr totiž nemohol počítať s Petrukom, Sabolom, Babjakom, Strakom, Kozelom, Burcákom, Kertisom a Hreha, ktorý nedohral proti Giraltovciam, nastúpil až do druhého polčasu. Napriek tomu sa Vranov držal proti favoritovi statočne, čo ocenili aj fanúšikovia. Nestáva sa totiž často, aby povzbudzovali pri štandardkách potleskom a už vôbec neskandujú. V 3. kole Slovnaft Cupu však diváci hodenú rukavicu od hráčov prijali! „Herne sme ukázali, že máme na to, aby sme boli konkurencieschopní aj proti súperovi z Fortunaligy. Mali sme ešte tri dobré príležitosti, ktoré musíme proti takémuto súperovi premieňať, ak chceme byť úspešní, ale aj tak skladám pred chalanmi absolutórium. Boli fázy, kde sme dostatočne kontrolovali loptu a hru, za čo som na nich hrdý. Vieme, v akom sme stave, preto sa chcem hráčom poďakovať. Siahli si na dno svojich síl a ľudia to ocenili potleskom,“ hodnotil R. Lazúr.

Tréner MFK Vranov Roman Lazúr.

Domácim hrdinom sa mohol stať útočník Maroš Jakubov, hráč, ktorý v dorasteneckom veku pôsobil práve v Michalovciach. Najskôr v 11. min. rutinérsky vyrovnal a o deväť minút neskôr ho o radosť z druhého presného zásahu obrala žrď. „Gól proti klubu, kde som pôsobil, má pre mňa svoju cenu, ale bol by som radšej, keby sme vyhrali a postúpili. Pri góle Kubo Verčimák výborne napádal, lopta sa dostala ku mne a už som len vystrelil. Pri žrdi vraj už lopta padala dnu, ale nakoniec na našu smolu nabrala iný smer. Takéto stretnutia sú pre nás bonusom a myslím si, že dnes sme nehrali zle, práve naopak, výkonom sme prekvapili,“ uviedol Maroš Jakubov.

Vranov a Michalovce sa stretli v Slovnaft Cupe po siedmich rokoch. Aj teraz idú ďalej hostia. Zverenci trénera Jozefa Majoroša postúpili v Kalši gólom z 87. min. a v 3. kole potvrdili definitívne svoje víťazstvo opäť v závere. „Cieľ, ktorým bol postup, sme splnili. Každý sa chce na mužstvá, ktoré hrajú vyššiu súťaž, vytiahnuť. Videli sme dobrý zápas, pretože aj Vranov ukázal kvalitu. Opakujem, prišli sme sem dnes s cieľom postúpiť a to sa nám podarilo,“ reagoval Jozef Majoroš.

Vranov – Michalovce 1:3 (1:2)

Góly: 11. Jakubov – 5. Hirnyi, 28. Lukáč (vl.), 88. Trusa (11m).

ŽK: 34. Veliký, 88. Hanuščák – 51. Hirnyi, 70. Spoljarič.

Zostava Vranov: Sudimák – Milenky (79. Branislav Orosi), Hanuščák, Lukáč, Močič – Verčimák, Mikluš, Veliký (55. Hreha), Mihok, Ristovski – Jakubov (85. Samuel Keresteš).

Zostava Michalovce: Dráb – Vovkun, Kountouriotis, Spoljarič, Ivanov (90. Bujňaček) – Vaško, Garcia, Neofytidis (79. Trusa), Siopis – Hirnyi, Hinds (36. Popovits).