Tréner juniorov B. Štefan: Semifinále spojilo vranovskú hokejbalovú rodinu

Hokejbalová sezóna v podaní HMHK bauska. Vranov sa niesla v znamení viacerých medzníkov. V klube skompletizovali všetky mládežnícke kategórie, juniori postúpili do extraligového semifinále a zároveň padlo rozhodnutie prihlásiť do najvyššej súťaže aj seniorský tím. Keďže pôvodne plánovaná baráž sa hrať nebude, dnes je isté, že Vranovčania sa môžu tešiť na Extraligu v najúspešnejšom kolektívnom športe na Slovensku, pretože naša reprezentácia získala na každých majstrovstvách sveta medailu, vrátane historických štyroch titulov za sebou.

Bodku za sezónou 2019/2020 dala semifinálová séria juniorov HMHK bauska. Vranov proti MŠK Spišská Belá. Víťaz základnej časti síce postúpil pomerom 2:0 do finále, ale v obidvoch zápasoch si fanúšikovia užívali skvelý hokejbal.

V prvom stretnutí v Spišskej Belej domáci vyhrali 5:2, no definitívny verdikt o osude stretnutia padol až v poslednej tretine. Vo Vranove to bola ešte väčšia dráma, ktorú po remíze 3:3 nerozlúsklo ani predĺženie a rozhodnúť sa muselo v samostatných nájazdoch. „Hoci sme prehrali 2:0, séria bola vyrovnaná. V prvom zápase sme inkasovali nešťastné góly a naopak nevyužili presilovky, no výsledok ostával otvorený až do konca. Celú sériu však hodnotím pozitívne, pretože sa ešte viac stmelila partia, aj hokejbalová rodina. Napriek tomu, že počasie v nedeľu nebolo ideálne, ľudia prišli a prežívali to spolu s nami. Myslím si, že to bola viac ako slušná reklama na hokejbal a pokračovanie našich ďalších aktivít,“ uviedol tréner juniorov HMHK bauska. Vranov Branislav Štefan.

Pri domácom zápase sa pristavíme o čosi detailnejšie. Ak sa chcel Vranov udržať v hre, musel vyhrať. K tomu viacerí hráči, ktorí končia v juniorke, vedeli, že to môže byť ich posledný zápas v tejto kategórii. Okrem toho mal v deň zápasu tréner Braňo Štefan narodeniny. Poriadny náklad, ale práve vďaka tomu sa hral z oboch strán výborný hokejbal. Spišská Belá dvakrát viedla. Vranov dokázal vždy vďaka presným zásahom Mateja Džambu s Viktorom Kundrátom vyrovnať a v 34. min. dokonca naklonil misky váh na svoju stranu, keď úradovala domáca „Légia skazy“. Marián Majerník s M. Džambom asistovali a V. Kundrát zakončoval. Hostia v hre 4 na 4 vyrovnali a išlo sa do predĺženia, v ktorom, pripomínajúc zákroky Jána Lašáka v „zlatom“ semifinále proti Švédom, čaroval brankár Šimon Cmar. V samostatných nájazdoch boli istejší na hokejkách hráči Spišskej Belej, ktorí sa tešili z postupu do finále. Kým hostia oslavovali, hráči Vranova dali za sériou emotívnu bodku. Chlapi, lebo to už sú chlapi, ktorí pár minút dozadu neuhli ani v jednom súboji, zrazu stáli so slzami v očiach… Keď si potom sadli do stredového kruhu a Braňo Štefan im chcel poďakovať za sezónu, nedohovoril ani on… „Tri štvrtiny zápasu sme boli aktívnejším mužstvom. Chlapcom som ani cez tretiny nič nevyčítal, iba som sa ich snažil povzbudiť, aby sme otočili výsledok a predĺžili si sezónu. Na konci sa ukázalo, že nám trošku chýbajú skúsenosti, ktoré práve teraz získavame a i kvôli tomu vnímam semifinálovú sériu pozitívne, lebo hráči sa učia v priamom prenose. Naozaj nikomu nemôžem nič vyčítať. Bez ohľadu, kto koľko hral, na každom bolo vidieť, že mu záleží na úspechu kolektívu. Koniec koncov, po stretnutí mohli aj fanúšikovia vidieť silné emócie… Pre niektorých hráčov to bol posledný zápas v juniorskej kategórii a keď padlo rozhodnutie, neubránili sa slzám,“ vrátil sa B. Štefan k záveru domáceho stretnutia so Spišskou Belou.

Príbeh však nekončí, a ten hokejbalový vo Vranove ani náhodou, práve naopak, rozbieha sa na plné obrátky. Do bodky to vystihol Peter Brendza z novinyzemplina.sk, ktorý napísal, že Vranov nad Topľou sa stáva hokejbalovým centrom Zemplína. HMHK bauska. pracuje so všetkými vekovými kategóriami, v novej sezóne sa bude hrať v areáli TJ MASA aj seniorská Extraliga. Keď Braňo Štefan hovoril o tom, že semifinále so Spišskou Belou bolo reklamou na hokejbal a spojilo hokejbalovú rodinu, sme presvedčení o tom, že na rovnaké zážitky sa môžeme tešiť i v nasledujúcom súťažnom ročníku.