Tréner FK Soľ Radoslav Homoľa: Čaká nás vyrovnaná a zaujímavá sezóna

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Futbalisti FK Soľ vstúpili do súťažného ročníka 2020/2021 najtesnejším víťazstvom proti OŠK Fintice. Domáci káder prešiel pred štartom novej sezóny viacerými personálnymi zmenami a jeden z nových hráčov Damián Kendra, ktorý v drese Demjaty nastrieľal počas uplynulej jesene 11 gólov, sa v novom pôsobisku uviedol trojbodovým presným zásahom dve minúty po zmene strán.

OŠK Fintice nastupovali v nedeľu na pôde FK Soľ povzbudené pohárovým vystúpením proti 1. FC Tatran Prešov, s ktorým síce prehrávali v 14. min. 0:3, no ešte v prvom polčase sa dvoma kontaktnými gólmi vrátili do hry a hostia potvrdili postup výsledkom 4:2 až v poslednej minúte.

Fintičania potvrdili v prvom polčase dobrú fazónu aj proti zverencom trénera Radoslava Homoľu, pretože dvakrát nastrelili brvno a pri šanci Vladimíra Andraščíka sa vyznamenal Tomáš Petro. V druhom dejstve sa však misky váh začali nakláňať na domácu stranu. V 47. min. sa gólovo presadil Damián Kendra a hoci Soľ mala ešte v ďalšom priebehu niekoľko príležitostí na potvrdenie víťazstva, výsledok sa už nemenil. „Do stretnutia sme nastupovali s odhodlaním zvíťaziť. Súper však potvrdil predovšetkým v prvom polčase svoju kvalitu a určite to nebol jednoduchý zápas. Keďže sme obmenili takmer celú ofenzívu a v zostave, ako v 1. kole, sme v príprave ani raz nenastúpili, sám som očakával, ako nám to pôjde. V prvom polčase sme sa trošku hľadali, ale postupom času sme sa dokázali presadiť a doviesť zápas do víťazného konca. Náš tím nestojí na jednotlivcoch, ale stavať budeme na kolektívnej práci. Ak budeme ťahať spolu, futbalovo máme na to, aby sme boli, ako proti Finticiam, úspešní,“ hodnotil tréner FK Soľ Radoslav Homoľa.

Pred štartom do novej sezóny nestáli v klube pred ľahkou úlohou, pretože nahradiť Michala Turcovského (Bystré), Jakuba Polačka (N. Hrušov), Jakuba Bandoľu (Úpor) a Pavla Samselyho (Hencovce) si žiadalo obracať sa na hráčskom trhu. Túto misiu sa nakoniec podarilo funkcionárom splniť. Dres Soli si v jeseni oblečú bratia Peter a Damián Kendrovci, skúsený Lukáš Eliáš a z MFK Vranov prišli na hosťovanie Šimon Červeňák s Branislavom Ihnátom, ktorý naposledy pôsobil v doraste 1. FC Tatran Prešov. „Budem sa opakovať, ale myslím si, že zväz tlačí na pomery amatérskych tímov termíny úvodných zápasov priskoro. Pred vstupom do sezóny mám rešpekt, pretože hlavne kvantitou sme sa dávali dokopy na poslednú chvíľu a v priebehu prvého týždňa odohráme hneď tri stretnutia. Neobávam sa toho, aby noví hráči futbalovo do tímu nezapadli, ale žiadalo by sa nám zapracovať na kondícii a hlavne sa potrebujeme zohrať. Chlapci chodili aj na brigády, niektorí absolvovali dovolenky na Slovenku, na tréningoch sme sa teda stretávali v menšom počte, preto budeme pracovať za pochodu,“ konštatoval R. Homoľa.

Aktuálna štvrtoligová sezóna bude mimoriadne zaujímavá, pretože rozhodne o tom, kto a v akej súťaži sa predstaví po reorganizácii. Víťaz má garantovaný „katapult“ do III. ligy, ktorá vznikne spojením klubov z východného a časti stredného Slovenska. Ďalší budú hrať o postup, resp. pôsobenie v najvyššej regionálnej súťaži – IV. lige. Právo pôsobiť v nej budú mať ostatní účastníci súčasnej III. ligy, ktorých doplnia štvrtoligové celky zo skupín SEVER a JUH. Odhadnúť v tejto chvíli umiestnenie zaručujúce „postup“ do novej IV. ligy je však len v rovine dohadov… „Z minulých sezón sme boli v Soli zvyknutí hrať o popredné miesta, ktoré by nám za týchto okolností garantovali postup do novovytvorenej IV. ligy. Určite chceme dobre rozohrať sezónu a pohybovať sa v hornej polovici. Myslím si, že aj v súvislosti s reorganizáciou to bude veľmi zaujímavá sezóna. Očakávam, že budeme svedkami vyrovnaného priebehu, o čom svedčí aj 1. kolo, keď sa hneď štyri zápasy skončili remízou. Z pohľadu fanúšikov je pozitívne, že viaceré tímy sa posilnili a napr. do Župčian prestúpil Miro Viazanko, či do Záhradného Miloš Buchta, ktorý naposledy chytal v Sigme Olomouc,“ dodal R. Homoľa.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!