Tragická nehoda pri Turni: Pomôžme Patrikovi, aj Martinovej rodine

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Tragická nehoda, ktorá sa stala včera v noci v katastri obce Turňa nad Bodvou, si vyžiadala život mladého Vranovčana. Vodič druhého nákladného vozidla Patrik bojuje v nemocnici a jeho rodina zverejnila výzvu na darovanie krvi.

Zrážka dvoch nákladných vozidiel v katastri obce Turňa nad Bodovou pohla citmi Slovákov, a to nielen na východe krajiny, odkiaľ obidvaja mladí muži pochádzajú. Množstvo sústrastných kondolencií potvrdzuje, že táto tragédia zasiahla ľudí naozaj hlboko o to viac, že jeden mladý život vyhasol a o druhý mladý život bojujú lekári v nemocnici.

Ľudia svoju empatiu neprejavili iba textami na sociálnych sieťach, ale okamžite sa zapojili do zdieľania výzvy na darovanie krvi, ktorú zverejnili Patrikova mama a priateľka. Krv môžete darovať pri uvedení iniciálov „Patrik Tokár, 1992, krvná skupina A+ (môže sa darovať ktorákoľvek krvná skupina), chirurgické odd.-JIS, Rastislavová 785/43 Košice“.

Pomôcť však môžeme aj rodine Martina, po ktorom ostali manželka s dcérkou. V situácii, ako je táto, je vždy dôležité, aby ľudia cítili, že v tom nie sú sami, že sa nájdu ostatní, ktorí ich podržia svojou spolupatričnosťou a veľkorysosťou. Jednou z možností, ako môžete podporiť Martinovu mladú rodinku, je poukázanie ľubovoľnej sumy na číslo účtu, ktorý je našou redakciou overený a preverený – SK69 1100 0000 0029 3811 9562 .

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!