Tovarné – Rudlov: 9-gólová reklama na futbal, hrdinom Peter Magura

Šláger VI. ligy, ObFZ Vranov v podaní mužstiev, ktoré do vzájomného zápasu nestratili ani bod, bol reklamou na futbal. TovarnéRudlov ponúkli strelecky divoký priebeh nielen výsledkovou explóziou, ale aj spôsobom, ako viaceré góly padli.

V 5. min. prepadla štandardka hostí až k Balogovi, ktorého strele z uhla chýbala presnosť.

Mimoriadne kanonierske kvality potvrdil v 10. min. Magura, keď dostal výbornú loptu do šestnástky súpera, prikryl si ju a v plnom behu nekompromisne napálil pod brvno.

V ďalšom priebehu zakombinovali Magura s Brindom a po jeho prihrávke v dobrej pozície zakončoval nad bránu Mihalovič.

V 17. min. zahrával Jabčanka štandardku a vo vlastnom pokutovom území zahral rukou Chmura. Nasledoval penaltový verdikt, loptu si na biely bod postavil Gordan a poslal ju neúspešne vedľa pravej žrde.

O päť minút sa za obranou domácich ocitol na pravej strane Kovaľ. V zaujímavej pozícii však nedostal loptu na Orosiho, ktorý by sa ocitol v tutovke.

Javorina si všetko vynahradila v 24. min., kedy sa po rohu presadil dôrazný kapitán Imrich. Hoci jeho strelu ešte škrtol na bránkovej čiare obranca domácich, v ceste do siete jej nezabránil.

Vášne vzbudila situácia po polhodine hry. Závada odkopával loptu a trafil hlavného rozhodcu Jána Valča, ktorý nechal pokračovať v hre. Aktivity sa ujal hosťujúci Jabčanka. Napriek tomu, že jeho strela z cca 20 metrov nebola prudká a M. Hudák sa staval k skákajúcej lopte telom, pri „naberaní“ do rúk mu prekĺzla do brány.

Tovarné kontrovalo ďalekonosným priamym kopom Mihaloviča. Pri jeho projektile k žrdi sa vyznamenal Mucha parádnou robinsonádou.

V 36. min. neudržal M. Hudák ďalšiu ľahkú loptu, ale Orosi jeho zaváhanie na tretí gól nepremenil.

Účet prvého polčasu uzavrel v 41. min. Mihalovičov roh, ktorý si našiel Varga, no v slušnej pozícii hlavičkoval nad brvno.

Domáci začali druhý polčas akciou Mihaloviča s Vargom, z čoho ťažil Magura. Útočník Tovarného pálil opäť pohotovo, tvrdo po zemi a Mucha musel svoj tím znovu podržať.

Fanúšikovia sa nestačili čudovať v 58. min. – Paluba nakopol loptu do súperovej šestnástky. Nikto na ňu nereagoval, preto to vyzeralo na jednoduchú situáciu. M. Hudák si ju však nechal spadnúť a keďže si s ňou vzápätí nedokázal na bránkovej čiare poradiť, inkasoval tretíkrát.

Odpoveď Mihaloviča prišla o dve minúty. Na hranici šestnástky si spracoval loptu a pohotovým zakončením nechytateľne k žrdi znížil.

V 68. min. potiahol kontru Kovaľ, prihral Balogovi a ten spoza pokutového územia opečiatkoval brvno.

V 72. min. ešte Mihalovič z priameho kopu z hranice šestnástky minul spojnicu.

Zápas v týchto momentoch začínal naberať na obrátkach. V 73. min. vymyslel šikovnú kolmicu BalogKovaľ nekompromisnou krížnou strelou upravil na 2:4.

Ak si niekto myslel, že zverenci trénera Tibora Panyka rezignujú, mýlil sa! V 75. min. zahrával Mihalovič rohový kop. Gajdoš dostal dostatok priestoru, aby pohodlne hlavou znížil.

Diváci potom ostali v nemom úžase v 82. min. – Jaroslav Šeba sa postavil k priamemu kopu tesne pod stredovým kruhom na polovici súpera, napriahol v štýle Roberta Carlosa a hoci Mucha letel vzduchom, zapichol loptu popri ňom do siete.

O tri minúty sa ho z podobnej vzdialenosti pokúsil napodobniť Imrich, lenže M. Hudák v tomto prípade vytiahol excelentný zákrok. Po následnom rohu sa v dobrej pozícii ocitol z uhla Balog, ale i v tomto prípade mal vďaka reflexívnemu zákroku navrch brankár Tovarného.

V 86. min. ešte Varga po Mihalovičovom centri hlavičkoval nad bránu, no v 89. min. bolo všetko inak. V roku ihriska zapracovali striedajúci RusnačkoMihalovičom. Rudlovčania mohli a mali naložiť s loptou vo vlastnom pokutovom území dôraznejšie. Nestalo sa a architektom rozhodujúcej akcie bol 16-ročný Závada. Práve po jeho prihrávke sa ocitol v rozhodenej obrane súpera osamotený Magura. Elitný strelec jeho kvalít v takýchto situáciách neváha. Opäť predviedol mimoriadny strelecký inštinkt a s pokojom na kopačke rozhodol o víťazstve Tovarného!

Tovarné – Rudlov 5:4 (1:2)

Góly: 10. Magura, 60. Mihalovič, 75. Gajdoš, 82. Jaroslav Šeba, 88. Magura – 24. Imrich, 31. Jabčanka, 58. Paluba, 73. Kovaľ.

ŽK: Chmura, Sabol – Paluba.

Rozhodoval Ján Valčo.

Zostava Tovarné: M. Hudák – Mika, Gajdoš, Závada, Sabol (75. Rusnačko), Mihalovič, Magura (90. J. Hudák), Varga, Brinda (68. Dudáš), Jaroslav Šeba, Chmura.

Zostava Rudlov: Mucha – Gritters, Paluba, Imrich, Antol, Jurko, Balog, Gordan, Jabčanka, Kovaľ, Orosi.