Termín petície za nemocnicu sa predĺžil, 30 000 podpisov je reálnych

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Verejnosť bude môcť podpisovať petíciu za zachovanie akútnej zdravotnej starostlivosti v nemocnici vo Vranove nad Topľou do stredy – 22. septembra. Informoval o tom tajomník Združenia miesta a obcí vranovského regiónu Ján Fenčák.

Petičný výbor za zachovanie akútnej nemocnice vo Vranove nad Topľou oznámil spustenie petičnej akcie na tlačovej konferencii symbolicky v nemocničnom areáli. S argumentmi na podporu zachovania súčasného statusu poskytovania zdravotnej starostlivosti vystúpili zástupcovia regionálnej a miestnej územnej samosprávy. Podporil ich aj prednosta Okresného úradu vo Vranove nad Topľou Alfonz Kobielsky. Svoje nesúhlasné stanovisko zopakovali i počas piatkového verejného protestného zhromaždenia pred Mestským domom kultúry. Pripomenieme, že s víziou Ministerstva zdravotníctva SR nesúhlasí ani Združenie miest a obcí Slovenska, ako aj Prešovský samosprávny kraj.

Viac ako 10 000 podpisov

On line petíciu podpísalo zatiaľ 4 546 občanov a jej papierovú formu v 22 obciach 8 285 občanov, spolu teda 12 831. „Predpokladám, že aktuálne číslo je podstatne vyššie, pretože v okrese Vranov nad Topľou máme šesťdesiatšesť obcí a dve mestá. Čísla postupne sumarizujeme a zatiaľ máme k dispozícii spätnú väzbu len z jednej tretiny samospráv. Nehovoriac o tom, že podpisy zbierajú nezávisle na nás aj ďalšie organizácie,“ uviedol tajomník Združenia miest a obcí vranovského regiónu Ján Fenčák.

Predĺžený termín petície

Hoci pôvodne bolo avizované, že petičná akcia bude trvať do 17. septembra, tento termín bol predĺžený do stredy – 22. septembra. „Z pozície ZMOVR-u sa snažíme urobiť maximum, aby sme argumentovali opodstatnenosť zachovania akútnej zdravotnej starostlivosti vo Vranove. Potrebujeme však, aby nás v tomto podporila i verejnosť. Z toho dôvodu sme sa rozhodli predĺžiť termín petície, aby sa k podpisu petičného hárku dostal naozaj každý, kto chce náš spoločný zámer podporiť. Podpísať petíciu trvá pár sekúnd a ak si uvedomíme, čo je v hre, verím, že si ich nájde, ako bolo avizované, očakávaných 30 000 ľudí,“ dodal J. Fenčák.

On line formu petície za zachovanie akútnej zdravotnej starostlivosti vo vranovskej nemocnici môže podpísať verejnosť na: www.peticie.com/peticia_za_zachovanie_akutnej_nemocnice_v_okrese_vranov_nad_topou

Mohlo by Vás zaujímať

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!