Talenty MFK Vranov zaujali trénerov národného a regionálnych výberov

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

MFK Vranov patrí na východnom Slovensku medzi kluby s progresívnym prístupom k výchove futbalových talentov, pričom jeho reputácia a renomé rastie aj v celoslovenskom meradle. Dôkazom sú nominácie hráčov v rámci národného a regionálnych reprezentačných výberov.

Slovenská reprezentácia U-15 sa stretne na prelome augusta a septembra na kontrolnom zraze v Poprade. Tréner Martin Žamba nominoval 23 hráčov z najznámejších domácich klubových adries ako MŠK Žilina, ŠK Slovan Bratislava, FC Spartak Trnava, či AS Trenčín a o to viac je potešiteľné, že vo výbere nechýba ani hráč MFK Vranov Maximilian Smolko.

Sériu zrazov v mládežníckych kategóriách štartuje aj Východoslovenský futbalový zväz a v rámci jeho výberov sa predstaví hneď niekoľko futbalových talentov Vranova.

V kategórii U-14 je nominovaný Filip Hric a medzi náhradníkmi figuruje Šimon Bakajsa. Prvú skúsenosť s výberom U-13 bude mať šestica hráčov Lukáš Líška, Michal Kandala, Kristián Jendruš, Damián Lelko, Marko Škrabala a Samuel Magnus. Najviac hráčov MFK sa predstaví na kontrolnom zraze kategórie U-12, keď v nominácii sú až deviati – Adam Varga, Šimon Grác, Marko Brenkus, Simon Horváth, Timon Šviderský, Filip Bavan, Peter Mager, Tadeáš Marko a Martin Tokár.

FOTO: FB MFK Vranov – mládež

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!