Talenty CFT ACADEMY sa vyrovnali Messimu, C. Ronaldovi, či Modričovi

imrich.mako@vranovske.sk
Autor
 
Lionel Messi, Luka Modrič, Paul Pogba, Cristiano Ronaldo, Kylian Mbappé  a Neymar. S touto exkluzívnou zostavou spolupracovali futbalové nádeje CFT ACADEMY Slovakia počas kempu s názvom CFT FOOTBALL WEEKEND. Dievčatá U-13 a chlapci od U-7 po U-13 vytvorili sedemnásť skupín. Dodáme, že kemp sa konal na šiestich štadiónoch v Košiciach, Kurime, Veľkom Šariši, Strážskom, Drienove a Vranove nad Topľou, kde bol organizovaný v spolupráci s MFK Vranov.


 
Hoci koronakríza zmrazila športový život, a to nielen na Slovensku, v CFT ACADEMY Slovakia to celkom naplatilo. Platí síce, že vo všetkých centrách museli prerušiť tréningový proces, ale na svojej facebookovej stránke permanentne ponúkali rôzne inštruktážne videá z vlastnej dielne, ktorými sa snažili inšpirovať futbalové talenty aspoň k individuálnemu tréningu. Aj keď pôvodná myšlienka bola vyplniť čas dievčatám a chlapcom v organizácii CFT, nakoniec sa tieto videá stali virálnymi a na míle prekročili hranice akadémie. 
 
V momente, ako to pandemická situácia dovolila, vybehli aj v CFT ACADEMY, samozrejme, pri dodržaní všetkých hygienických štandardov, na zelené trávniky. Na reštart po dlhšej pauze vymysleli v akadémii CFT FOOTBALL WEEKEND, ktorého sa dievčatá a chlapci zúčastnili v sedemnástich skupinách. Opäť sa len potvrdilo, že trénovať sa síce dá aj individuálne v detskej izbe, hale rodinného domu, či na záhrade, ale chémiu kolektívu to nenahradí. „Mali sme pripravených viacero challengov a hoci nie každému sa ich podarilo splniť hneď na prvýkrát, práve tu sa ukázalo, ako funguje sila kolektívu. Ak to niekomu nevyšlo, ostatní ho okamžite povzbudili a potiahli, aby to zvládol aj on. Mnohí v už tak mladom veku ukázali líderstvo, ktoré jednoducho musíte mať v sebe a priznám sa, že bol na to skvelý pohľad,“ zdôraznil prezident CFT ACADEMY Slovakia Daniel Štuller. 
 
Tréningový plán pre kemp pripravil koordinátor tréningového procesu v CFT ACADEMY Roman Kuzemka. Atribúty ako technika, rýchlosť, či dynamiku vyšperkoval rôznymi challengmi, ktoré spojil s najväčšími svetovými futbalovými osobnosťami. Pri Neymarovi mali budúce hviezdy zvládnuť žonglovanie so spracovaním, Kylian Mbappé bol synonymom pre zakončenie nohou zo vzduchu, Paul Pogba pre streľbu na bránu zo stredných vzdialeností, Luku Modriča spojili s presnosťou prihrávok a výzva podľa Cristiana Ronalda znamenala hlavičkovanie. Špeciálnou kategóriou bol challenge inšpirovaný Lionelom Messim, kde si tréneri mohli vymyslieť vlastnú dráhu pre dribling. „Snažili sme sa vymyslieť aj challenge podľa nášho marketingového riaditeľa Petra Hersteka, no akosi nám už nezvýšila herná činnosť, ktorá by ho charakterizovala, ale to neznamená, že sme sa vzdali a do budúcnosti niečo predsa len nevymyslíme,“ smial sa D. Štuller a už vážnejším tónom dodal: „Vzhľadom k tomu, že sa nehrajú žiadne súťaže a ihriská sú prázdne, povedali sme si v akadémii, že túto situáciu, ktorá nikoho z nás neteší, premeníme na našu výhodu. Našim cieľom je vychovávať futbalové talenty prirodzenou inšpiráciou. Tu sa ukázalo, že ak sa myšlienka kreatívne rozpracuje a pripraví, vypáli to potom tak fantasticky, ako v tomto prípade. Keďže od detí a rodičov dostávame pozitívnu spätnú väzbu, aj touto cestou sa chcem poďakovať všetkým trénerkám a trénerom, ktorí sa na kempe podieľali, pretože odviedli naozaj skvelú prácu.“  
 
FOTO: Simona Šviderská

 

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!