Talentová súťaž Deti majú talent: Máte doma hviezdu? Ukážte ju!

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Deti majú talent. Chcú sa zabávať. S úsmevom rozdávať radosť. Tešiť sa z prvého potlesku. Fantázii sa medze nekladú, práve naopak. Doprajte im vlastnú šou. Spolu s neziskovou organizáciou PIEROTT, ktorá originálnou talentovou súťažou otvára príležitosti v troch kategóriách – tanec, hudba a spev, voľná disciplína. Jej ambasádormi a porotcami sú herečka Zuzana Kraváriková, spevák Martin Harich a tanečník Johnny Perfecto.

O tom, že deti majú talent, a to dokonca na rôzne variácie, nepochybuje nikto. Navyše, keď predstúpia pred publikum so spontánnosťou im vlastnou, dokážu zážitok vyšperkovať o úprimnú radosť, ktorou vlastné nadanie ešte znásobujú. Vďaka neziskovej organizácii PIEROTT ho budú môcť predstaviť a predviesť v novej talentovej súťaži.

Hoci na Slovensku máme viacero talentových súťaží, predsa len projekt „Deti majú talent“ je unikátny tým, že vekovo ponúka šancu ukázať sa mladým tanečníkom, spevákom, hudobníkom, či v akejkoľvek inej disciplíne, v ktorej sa cítia „doma“, vo veku od 5 do 15 rokov. Riaditeľ neziskovej organizácie PIEROTT Marián Beliš sa nechal inšpirovať videami, kde sa práve decká počas prvej vlny koronakrízy prezentovali rôznymi performance. „V prvom momente som len hľadal formu, ako a kde nájsť priestor, aby by sa mohli deti prezentovať. Najskôr mi to vychádzalo na sociálne siete, ale postupne, ako sa uvoľňovali opatrenia, aj nám pribúdali nápady a nakoniec sme vymysleli tento formát,“ uviedol Marián Beliš.

Prihlásiť sa môže jednotlivec alebo skupina v počte maximálne troch detí na jedno talentové číslo. Vo finále sa predstavia z každej kategórie traja najtalentovanejší. O prvých dvoch rozhodne v prvom kole v hlasovaní na sociálnych sieťach verejnosť. Deviatku doplnia postupujúci, ktorých prostredníctvom divokej karty určia porotcovia. Tanečníkov bude hodnotiť Johnny Perfecto, spevákov a hudobníkov Martin Harich a voľná disciplína patrí Zuzane Kravárikovej. „Pre všetkých troch porotcov sme sa rozhodli kvôli tomu, že radi spolupracujú s deťmi a majú k ním blízko. Keďže pohľad na umenie je subjektívny, chceli sme to vyvážiť, a teda dať priestor vybrať najtalentovanejšie deti ich fanúšikom, ale zároveň aj odborníkom, ktorí dokážu oceniť detaily, aké si my, laici, všimnúť nemusíme,“ vysvetľoval Marián Beliš.

Finále súťaže prebehne formou moderovanej veľkej zábavno-kultúrnej show v obchodnom centre Eperia v Prešove. Finalisti si špeciálne pripravia nové talentové číslo, s ktorým naživo vystúpia pred divákmi a zabojujú o celkového víťaza, ktorého za každú kategóriu určí porota. „Všetky deti majú talent, všetky deti sa dokážu tešiť. Cieľom súťaže je v prvom rade zabaviť sa, preto ani rodičia, ani deti nemusia rozmýšľať nad tým, či sa prihlásiť alebo neprihlásiť. Prihláste sa a zabavme sa spolu. Víťazom bude totiž každý, kto zažije radosť, kto rozdá radosť, víťazmi budeme všetci,“ pripomenul s úsmevom M. Beliš.

Všetky informácie, pokyny a postup, ako sa prihlásiť nájdete na www.detimajutalent.sk.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!